Başbakanı tehdit eden kişi yakalandı

Başbakanı tehdit eden kişi yakalandı
Danimarka’da Sosyal Demokrat Başbakan Helle Thörning Schmidt’i ölümle tehdit eden 39 yaşındaki kişi yakalandı.

Yakalanan kişinin Danimarkalı olduğu ve psikolojik sorunları bulunduğu bildirildi. Yakalanan şahsın, Başbakanlıkta görevli bir memura, Başbakan Helle Thörning’in evini havaya uçurmak istediğini, ayrıca Norreport tren istasyonunu da havaya uçuracağını söylemesi üzerine yakalandığı bildirildi.

Kopenhag Emniyet Müdürlüğünden yapılan basın açıklamasında “yakalanan şahsın psikolojik rahatsızlığı var. Ancak tehditlerini ciddiye almak zorundayız. Başbakan Helle Thörning Schmidt’in evi ve yaşadığı cadde ile Norreport tren istasyonunu havaya uçurmak istediğini söylemiş. Şahıs daha önce de Kopenhag’da bazı adresleri havaya uçuracağını söylediği için yakalanmış daha sonra tedavi cezası almıştı”denildi.

Başbakan Helle Thörning Schmidt’in 1 Mayıs’ta konuşma yaptığı Felledparken’da da bombalı saldırı yapılacağı ihbarında bulunulmuş ancak ihbar asılsız çıkmıştı. Polis iki olayın birbiri ile bağlantısı olmadığını açıkladı. Başbakan Schmidt ise yakalanan şahısla ilgili bir açıklama ya da yorum yapmak istemediğini, her şeyin polisin kontrolü altında olduğunu söyledi.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com