“Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?”

“Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?”
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin Başbakan Erdoğan'ı Cemaat konusunda böyle uyarmış...

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, bugünkü yazısında ilginç bir detaya değindi. HSYK yapılanması sırasında dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Başbakan'a “Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?” diye sorduğunu belirten Taşgetiren, Erdoğan'ın da buna “Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?” cevabı verdiğini yazdı.

Taşgetiren'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Ah Tayyip Erdoğan.

Nasıl bir arkadan hançerlenme duygusu yaşadığınızı tahmin etmek güç değil.

Ne demişsiniz zamanın Adalet Bakanı Sadullah Ergin önünüze HSYK yapılanmasını getirdiğinde ve “Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?” dediğinde? “Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?” Ne diyeceksin yarın Allah’ın huzuruna vardığında? “Ben alnı secdeye gelenlere güvendiğim için vuruldum!” mu?

Ah Tayyip Erdoğan.

TÜBİTAK’ta nasıl varlar?

Emniyet’te nasıl varlar?

Üniversitelerin boy salması hangi iklimle?

TİB’de nasıl varlar?

Yargıda nasıl varlar?

Bazı sınavlarla ilgili iddiaları, istifhamları ciddiye almamışsınızdır mutlaka.

MGK’larda askerler, ordu hiyerarşisine uymayan durumlar olduğunu söylediklerinde, eşi başörtülü olmak sebebiyle gerçekleşen re’sen ihraçları düşünmüş, askerlerin “paralel yapı” iddialarını püskürtmek için çalışmışsınızdır. Aklınıza o zaman, bir gün böyle paralel bir yapılanma tarafından infaz edileceğiniz gelmemiştir.

“Tahayyül bile edemezdim olan bitenleri” dedi Ahmet Davutoğlu. Eminim siz de bu olan bitenleri tahayyül edememişsinizdir. Onun için sık sık en yüksek seviyede “Safmışız” sözleri tekrar ediliyor. Saflık, ah saflık." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com