“Başbakan'ımızın Simav ziyaretinden kazançlı çıktığımıza inanıyorum”

“Başbakan'ımızın Simav ziyaretinden kazançlı çıktığımıza inanıyorum”
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Simav ziyaretinden ilçesinin kazançlı çıktığına inandığını bildirdi.

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Simav ziyaretinden ilçesinin kazançlı çıktığına inandığını bildirdi.

Karahan, düzenlediği basın toplantısında, ilçeyi ziyaretinde Erdoğan ile bire bir görüşme imkanı bulduğunu belirterek, bunu sağlayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'a teşekkür etti.
Erdoğan'ı Simav'da görmek ve ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Karahan, şöyle konuştu:
''Şaphane ve Pazarlar yolculuğu sırasında Başbakan'ımızla otobüste yan yana oturarak, Simav'ın acil çözüm bekleyen sorunları hakkında bilgilendirmede bulundum. Hassasiyet ve dikkatle dinledi. Sorunların çözümünde yardımcı olacağını söyledi. Simav- Bursa Karayolu'nun duble yol olarak proje çalışmalarını başlatacağını bildirdi. Eynal'da 5 yıldızlı otel ve 250 apart motel ile kültür sarayı, otogar, belediye hizmet binası, kanalizasyon hattı, içme suyu şebekesi ve arıtma tesisi yapılması için destek istedim. Başbakan'ımız bunları değerlendireceğini ifade etti. Simav Belediyesi olarak İller Bankası payımızın artırılması ve depremden etkilenen bölgedeki tüm belediyelere ek ödenek gönderilmesi, Eynal'da seracılığın geliştirilmesi konularında taleplerim oldu. Ayrıca, Simav'a ikinci fakültenin kazandırılması isteğimiz oldu. Başbakan'ımız, Simav'ın sorunlarıyla yakından ilgileneceğini, ilçenin yaralarının sarılacağı müjdesini verdi. İsteklerimizin Başbakan'ımız tarafından yerine getirilmesi, halkımıza mutluluk verecektir. Başbakan'ımızın Simav ziyaretinden kazançlı çıktığımıza inanıyorum. En azından Bursa yolunun sözü alınmıştır. Birlik ve beraberlik içinde, bütün sivil toplum örgütlerimizle siyasi partilerimiz, belediyemiz bu projelerin, vaatlerin takipçisi olmalıdır. Simavlı Başbakan'ına sahip çıkmıştır, bundan sonraki Başbakanlarına da sahip çıkacaktır. Gerektiği şekilde Başbakan'ımızı karşılayan ve uğurlayan hemşehrilerimize teşekkür ederim.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com