Başbakan'ın akıl hocası Çerkesleri kışkırtıyor!

Başbakan'ın akıl hocası Çerkesleri kışkırtıyor!
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman "Başbakan Erdoğan ve AKP kadrolarının son günlerdeki etnik fitneyi kışkırtıcı söylemlerine" ilişkin yazılı açıklama yaptı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, milletin sandık başına gittiğinde kara senaryoların bedelini ödeteceğinden kuşku duymadıklarını belirterek, "Milletimiz bebek katilinden barış elçisi, peşmerge başından gurur kaynağı, terör örgütünden merhamet makamı ve bölücülük çığırtkanlarından barış heyeti oluşturan AKP iktidarından, yüce divana gönderilecek bir ihanet takımı oluşturacaktır" dedi. Büyükataman, Başbakan Erdoğan'ın Hakan Şükür'ü Mehmet Akif Ersoy seviyesinde gördüğünü iddia ederken, "Başbakan'ın nesebi Akif'in "Bilmem ne bela' şiirinden" dedi.

-"YURT GENELİNDE AKP GEMİSİNİ TERK SÜRECİ BAŞLATILDI"-

Büyükataman, Başbakan Erdoğan'ın taşeronluğunda yürütülen teröre ve terör örgütüne teslimiyet sürecinin tam bir bataklığı andırdığını, AKP iktidarının bu bataklığa boğazına kadar battığını, daha önceden AKP'ye güvenen ve siyasi tercihini bu yönde kullanan vatandaşların ise durumun vehametinin farkına varıp bu pisliğin üzerlerine sıçramaması ve ihanete ortak olmama düşüncesi ile yurt genelinde AKP gemisini terk ediş süreci başlattıklarını bildirdi.

Bu durumun zaten ne yapacağını şaşırmış bir halde bulunan Başbakan Erdoğan'ın öfkesini daha da artırdığını ve yeni oy kapıları, yeni çıkış yolları arama uğraşı içerisine soktuğunu kaydeden Büyükataman, "Bu kapsamda AKP'nin siyasi felsefesine yerleşen ve kültürü yok sayan etnik milliyetçilik anlayışı, laboratuvar, coğrafya ve kafatası temelli ırkçı yaklaşım son günlerde doruk noktasına ulaşarak sürekli yön ve şekil değiştiren terör örgütüne teslimiyet siyasetine yeni bir boyut kazandırmıştır" dedi.

Vatandaşlara, "Gidemediğin yer senin değildir" fikri aşılanmaya çalışıldığını belirten Büyükataman, "Onlara göre Türkiye'nin doğusunda rahat hareket edebilen BDP, kuzeyine girememiştir ve ait oldukları bölge ülkenin doğusudur. Böyle bir ayrımı kabul etmek ve buna razı gelmek bizler için mümkün değildir" dedi.

-"ERDOĞAN'IN NESEBİ AKİF'İN "BİLMEM NE BELA" ŞİİRİNDEN"-

Aynı oyunun ikinci perdesinde ise seçildiği günden beri futbol yorumculuğu dışında açıklama yapmasına alışkın olmadıkları AKP'li vekil Hakan Şükür'ün sahne aldığını ve kendisine verilen "etnik milliyetçilik fitnesini başlatma rolü"nü layıkıyla yerine getirdiğini savunan Büyükataman şöyle devam etti:

"Ardından ise kaybettiği milliyetçi-muhafazakâr oyları kazanma telaşına kapılan Başbakan Erdoğan sahne alarak kendi payına düşen rolü icra etmiştir. Türklüğe olan kin ve düşmanlığı birinci dünya savaşındaki hasımlarımızı aratmayan Tayyip Erdoğan, Hakan Şükür seviyesinde gördüğünü itiraf ettiği Mehmet Akif'in meşhur "Çanakkale Şehitlerine' isimli şiirinde "kimi Hindu kimi yamyam kimi bilmem ne bela' diyerek işaret ettiği beladır, zihnen fikren o "bela'nın nesebindendir."

Büyükataman, Mehmet Akif Ersoy'un herhangi bir yerde "Ben Türk değilim" dediğinden haberleri bulunmadığını bildirdi.

-"YASİN AKTAY ÇERKESLERİ KIŞKIRTIYOR"-

İkinci perdenin devamında sahneye çıkan Başbakan'ın akıl hocası Yasin Aktay'ın ise "Türk kimliğini Çerkesler de kabul etmiyor", sözleriyle Çerkes vatandaşlar üzerinden etnik kışkırtmalara devam ettiğini belirten Büyükataman, "Yasin Aktay, aynı zamanda akıl hocalığını yaptığı Başbakan Erdoğan'ın her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan sözlerini ayaklar altına alarak Türkiye'de Kürt milliyetçiliği kavramının artık kabul edilmesi gerektiğini söylemiştir" dedi.

-"YÜCE DİVANLIK İHANET TAKIMI OLUŞTURULUYOR"-

MHP'li Büyükataman açıklamasını, "MHP olarak tek arzumuz ve tüm çabamız; gerek Çerkez, gerek Kürt, gerek Arnavut olsun Türk milli kimliği çatısında buluşan ve bin yıllık kardeşlik bağlarının sıkı sıkıya bağladığı, aynı tarih pınarından yıkanan, aynı acı hatıraları ve aynı kültür mirasını paylaşan tüm kardeşlerimizin AKP iktidarının bu kirli oyununa gelmemesi yönündedir. Şüphesiz ki aziz milletimiz sandık başına gittiğinde bu kara senaryoların bedelini ödetecek ve bebek katilinden barış elçisi, peşmerge başından gurur kaynağı, terör örgütünden merhamet makamı ve bölücülük çığırtkanlarından barış heyeti oluşturan AKP iktidarından, yüce divana gönderilecek bir ihanet takımı oluşturacaktır" diye bitirdi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com