Başbakan'ın Bezmi Alem Camisi yalanına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

Başbakan'ın Bezmi Alem Camisi yalanına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Camiye ayakkabıyla, bira şişeleriyle girdiler” dediği Bezm-i Âlem Valide Sultan Camisi’ne ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde, direniş sırasında polisin attığı biber gazının kafasına gelmesiyle  bilincini kaybeden bir gencin arkadaşları yardımıyla camiye taşındığı görülüyor. Camide ise onlarca tıp fakültesi öğrencisi yaralıları tedavi ettiği anlaşılıyor. 

Ajans Le Journal Foto muhabiri Emin Özmen’in Gezi direnişi sırasında çektiği görüntülerden yaptığı film dünyanın en prestijli multimedya ödülünü kazandı. Görüntüler World Press Photo’nun internet sitesinde yayınlandı. Yaklaşık 18 dakikalık belgesel tarzı film, Taksim’de yaşanan ve orantısız bir şekilde yapılan biber gazı müdahalesiyle başlıyor. Özmen’in kendi anlatımıyla güçlendirdiği belgeselde, sokak çatışmalarına, Taksim’e ilk kurulan barikatlara yönelik de tarihi görüntüler yer alıyor.

 

YALAN BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

Başbakan Erdoğan’ın “Camiye ayakkabıyla, bira şişeleriyle girdiler” dediği Bezm-i Âlem Valide Sultan Camisi, diğer adıyla Dolmabahçe Camisi'ne ilişkin yeni görüntüler bulunuyor. Görüntülerde polisin attığı biber gazı kapsülü nedeniyle bilincini kaybeden bir genç camiye taşınıyor. Yaralanan gençle camide revir kuran tıp fakültesi öğrencileri tedavi ediyor. Bu sırada görüntülerde cami içerisinde birçok yaralının olduğu da görülüyor. Başbakan Erdoğan’ın ısrarla içki içildiği dediği yeni bir görüntü bulunmuyor.

Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım da Erdoğan’ın sözleri ardından Başbakan’ı yalanlamıştı.

POMA’YA İLİŞKİN EN NET GÖRÜNTÜLER

Başbakan’ı “Kurabiye Erdoğan” sloganıyla sinirlendiren Beşiktaş’ın Çarşı grubunun POMA ismini verdiği iş makinesine ilişkin görüntüler de aynı belgeselde ortaya çıktı. POMA’nın yaklaşık 3-4 metre etrafından çekim yapan Emin Özmen, direnişçilerin iş makinesini nasıl POMA yaptığını en net görüntülerle kaydetti.

POLİS ŞİDDETİNE İLİŞKİN ŞOK FOTOĞRAFLAR

Görüntülerde polisin kullandığı orantısız güç ve orantısız biber gazı kullanımı gözler önüne seriliyor. Beşiktaş’ta gece geç saatlerde yaşanan çatışmalarda, çevik kuvvet polisinin art arda direnişçilerin üzerine tek elle biber gazı kapsüllerini mermi yerine kullandığı görülüyor. (SBK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com