Başbakan'ın danışmanından ezber bozan yorum

Başbakan'ın danışmanından ezber bozan yorum
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Ovacık'tan Tunceli'ye giderken PKK'lı teröristlerce kaçırılması Türkiye'yi sarstı. Eylemin ardından en çarpıcı yazılardan biri de, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın siyasi danışmanı ve AKP milletvekili, Yalçın Akdoğ
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Ovacık'tan Tunceli'ye giderken PKK'lı teröristlerce kaçırılması Türkiye'yi sarstı. Eylemin ardından en çarpıcı yazılardan biri de, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın siyasi danışmanı ve AKP milletvekili, Yalçın Akdoğan'dan geldi.
 
Star gazetesindeki köşesinde kaçırılma olayını değerlendiren Akdoğan bugüne kadar bir AKP'li yetkilinin ağzından duymaya pek alışık olmadığımız bir analiz yaptı.
 
Akdoğan "Kılıçdaroğlu 'nun CHP 'nin başına geçmesinin ardından Tunceli 'deki CHP oyları artmış ve BDP 'nin alanı daralmıştır. Kürt kökenli Alevilerin siyasi eğilimlerindeki değişim PKK 'yı rahatsız ediyor" ifadelerini kullandı.
 
İşte Yalçın Akdoğan'ın bugünkü köşesinden çarpıcı bir bölüm:
 
AYGÜN'ÜN KAÇIRILMASI ALÇAKÇA
 
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK terör örgütü tarafından kaçırılması çok talihsiz ve üzücü bir hadisedir. Terör örgütünün sivillerin hak ve özgürlüklerini kısıtlaması, onların yaşam hakkına kastetmesi ne kadar vahim ise, milletin temsilcisi konumundaki bir şahsa yönelik bu eylemi de o kadar vahim ve alçakçadır.
 
 (...)  PKK, bölgede BDP'ye yol açmaya, siyasi alan kazandırmaya çalışıyor. Bölgenin genelinde AK Parti'ye, Tunceli'de ise CHP 'ye yönelen saldırılar, açıkça BDP karşısındaki partileri sindirme, yıldırma, tasfiye etme çabasını ortaya koyuyor.
 
KILIÇDAROĞLU GELDİ CHP OYLARI ARTTI
 
(...) Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına geçmesinin ardından Tunceli'deki CHP oyları artmış ve BDP 'nin alanı daralmıştır. Özellikle Kürt kökenli Alevilerin siyasi eğilimlerindeki değişim, PKK 'yı rahatsız etmektedir. İlçeleri gezen ve vatandaşla bir araya gelen Aygün 'ün PKK tarafından kaçırılmasının ardında muhtemelen örgütün bölgede etkinlik kazanma çabası yatmaktadır diye düşünüyorum.  (...)
 
Hüseyin Aygün konusu, bir partinin meselesi değil, hepimizin meselesidir ve PKK da bir bütün olarak siyaset kurumunu ve demokratik yöntemi hedef almaktadır. Teröre karşı ortak mücadele nosyonu bu yüzden büyük önem taşımaktadır.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com