Başbakan’ın dünden bugüne değişen “özel hayat” anlayışı!

Başbakan’ın dünden bugüne değişen “özel hayat” anlayışı!
Bugün geçmişiyle çelişen bir Başbakan'la karşı karşıyayız. "Toplumsal hafıza" bu çelişkiyi bir bir ortaya çıkarıyor, çıkaracaktır da.

Alaaddin AKKAŞOĞLU
Bugün geçmişiyle çelişen bir Başbakan'la karşı karşıyayız. "Toplumsal hafıza" bu çelişkiyi bir bir ortaya çıkarıyor, çıkaracaktır da.

İktidara gelişinden bugüne “hukukun üstünlüğü” anlayışında aşama aşama “üstünlerin hukuku” anlayışına kaydığını, geçmiş konuşmaları ile bugünkü tezat konuşmalarını karşılaştırarak ortaya koyan, "Hangisi Başbakan'ın gerçek yüzü?" başlıklı yazımı okuyan bir okuyucumuz, video paylaşmış.

Okuyucumuzun "Başbakan'ın gerçek yüzünü anlamak için öyle 8-10 sene geriye gitmeye de gerek yok" notunu da düşerek gönderdiği görüntüler, Erdoğan'ın 4 Mayıs 2011 tarihli Kastamonu mitinginden.
"Özel Yetkili Mahkemeler (OYM) 'özel hayatları hiçe sayıyor' o yüzden kapanmalı" bahanesine sarılan Erdoğan'ın, henüz geçen yıl, "özel hayatlar" için sarf ettiği ve nasıl özel hayatlar üzerinden oy tacirliği yaptığını unutanlar  için, o konuşmasından satır başlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. ( http://www.sansursuzhaber.com/dunku-basbakanin-ozel-hayat-anlayisi_48139 adresinden de videonun orijinal hali izleyebilirsiniz.)
 
"Eline, beline, diline hakim ol. Hanım kardeşlerimden özür diliyorum. Kendinden önceki 'beline' hakim olamadı, gitti. Genel başkanlıktan gitti. Ama şimdi milletvekili adayı. Peki diğer taraftaki hanım milletvekili ne oldu? Onu aday yapmadılar. Ne oldu suçlu o mu? İkisi de suçlu değil miydi? Ama ne dediler? Hala bu medya, hala bu siyasiler, bunun için ne diyorlar biliyor musun? Böyle bir hareket için, 'insanın özeline karışıyorlar' diyor."
 
"Yahu kendi eşiyle mi birşey oluyor da özeli oluyor? Kendi eşiyle değil ya, buna nasıl 'özeli' dersin? Bu özel değil, özel değil. Bu genel, genel. Genel bir ahlaksızlıktır başka birşey değil."
 
"Toplumu aldatmayın ya. Son zamanlarda Sayın Bahçeli de çıkmış, AK Parti diyor, insanların özeline giriyor, diyor. Niye? Çünkü kendi adamlarının da bu tür kasetleri çıkmaya başladı. O da rahatsız olmaya başladı. İnsanların özeline giriliyor, diyor. Ya böyle özel olur mu Allah aşkına? Peki özeldi de niçin bu milletvekillerini istifa ettirttin? Özeldi de, istifa ettirtme sahip çık. Neden? Çünkü başına geleceği biliyor da onun için."
 
"Ve onun için Sayın Kılıçdaroğlu, böyle bir skandal kasetin genel başkanıdır. Yoksa nerede onun genel başkanlık, haddine mi ya? Haddine mi? Böyle bir kaset çıkmasaydı, şimdi Kılıçdaroğlu mu vardı?"
 
Dün "özel" hayatları, "genel hayat" diyerek insanların özel hayatlarıyla dalga geçme cür'etinde bulunanve bunun üzerinden oy tacirliği yapan; bugün ise kendisine dokunacak korkusuyla “özel hayatları hiçe sayıyor” bahanesiyle yargıyı kendi tekeline bağlamaya çalışan Başbakan'ın samimiyetsizliği şimdi yüzüne tokat gibi çarpıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com