Başbakan'ın gelmemesine tepki!..

Başbakan'ın gelmemesine tepki!..
SİMAV'DAKİ DEPREM -YAKLAŞIK 7 BİN DEPREMZEDE, ÇADIR KENTTE YAŞAMA DEVAM EDİYOR .

SİMAV'DAKİ DEPREM -YAKLAŞIK 7 BİN DEPREMZEDE, ÇADIR KENTTE YAŞAMA DEVAM EDİYOR . CUMHURİYET MEYDANI'NDA TOPLANAN DEPREMZEDELERİN, BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN DEPREM BÖLGESİNE GELMESİNİ PROTESTO ETMELERİNDEN SONRA, DÜN BÖLGEYE GELMESİ BEKLENEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN DÜN DE SİMAV'A GELMEDİĞİ ÖĞRENİLDİ. ÇOĞUNLUĞUNU ESNAFIN OLUŞTURDUĞU HALK, SİMAV'IN AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMESİ VE BAŞBAKAN'IN DEPREM BÖLGESİNE GELMESİ TALEBİYLE ÇADIR KENT ALANINA YÜRÜMÜŞTÜ...CUMHURİYET MEYDANI'NDA TOPLANAN DEPREMZEDELER, BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN DEPREM BÖLGESİNE GELMESİNİ İSTEDİ -ÇOĞUNLUĞUNU ESNAFIN OLUŞTURDUĞU BİR GRUP, SİMAV'IN AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMESİ TALEBİYLE ÇADIR KENT ALANINA YÜRÜDÜ Kütahya'nın Simav ilçesinde, 19 Mayıs'ta meydana gelen depremin ardından yaklaşık 7 bin kişi, Türk Kızılayı'nın kurduğu çadır kentte yaşama devam ediyor.
Çadır kentte dün gece havanın serin olmasına aldırmayan depremzedelerden bazıları çay demleyip komşularıyla paylaşırken, bazıları da çevrede yürüyüş yapmayı tercih etti.
4 aileye bir çadırın düştüğü çadır kentte bazı vatandaşlar sunulan hizmetlerden memnun olduklarını ifade ederken, bazıları da ihtiyaçlarının karşılanmasını istedi.
Tuvalet ve içme suyu sorunu ile çöp toplama konusunda sıkıntıların devam ettiğini belirten depremzedeler, aydınlatma probleminin de çözülmesini talep etti.

-BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN GELMESİNİ İSTİYORLAR-

Ellerinde çeşitli dövizler taşıyan depremzedeler dün gece Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bölgeye gelmesini istedi.
Çoğunluğunu esnafın oluşturduğu bir grup, Simav'ın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini dile getirerek, çadır kent alanına yürüdü.
Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, Kaymakam Yüksel Ünal ve Belediye Başkanı Kasım Karahan da vatandaşları sakinleştirmek için konuşmalar yaptı.
Grup, konuşmaların ardından dağıldı.

DİLMESİ TALEBİYLE ÇADIR KENT ALANINA YÜRÜDÜ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com