Başbakan'ın gündem değiştirme tekeli sona erdi

Başbakan'ın gündem değiştirme tekeli sona erdi
Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan bugünkü köşesinde, kamuoyundan saklandığı iddia edilen bilgilerle, olayların arkasındaki görünmeyen güçlere işaret etmenin hükümete sağladığı sekiz faydayı kaleme aldı.
Mustafa Karaalioğlu'nun Medya Grup Başkanılığını yaptığı AKP'nin gazetesi olarak bilinen Star Gazetesi, Erdoğan tarafından gündemi değiştirme tekeli olarak kullanılıyordu. Erdoğan'ın gündem değiştirme başarısı son zamanlarda sokağa, medyanlara inen milletimizin demokrasi ve özgürlük arayışları üzerine sekteye uğramış durumda. Bir süredir "gündemi ben belirlerim" diyen Başbakana rağmen Gezi Parkı ve kamuoyu gündem belirleme hakkına el koymuş durumda. Başbakan Erdoğan, gündemi değiştiremediği gibi Gezi gündemine de takılmak zorunda kalıyor.
 
Başbakanlık'ta, bakanlıklarda, genel müdürlüklerde, “basın ve halkla ilişkiler” birimleri olduğuna dikkat çeken Ahmet Hakan, 'bu birimler varken AKP'nin Gazetesi olarak bilinen Star Gazetesi'nin bu birimlerin yapacağı işleri üstlenmesinin israf olduğunu' dile getirerek eleştirisini sürdürüyor.

Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısının bir kısmını dikkatinize sunuyoruz:
 
GÜNDEM değiştirme tekeli Başbakan’ın elindeydi kısa bir süre öncesine kadar... Farkında mısınız: Başbakan artık gündemi değiştiremiyor... Bu tekel Gezi’nin eline geçti... Başbakan bile Gezi gündemine takılmak zorunda kaldı.
Cem Yılmaz mı, Levent Kırca mı? Tartışmasız Cem Yılmaz.
 
Başbakanlık’ta, bakanlıklarda, genel müdürlüklerde, daire başkanlıklarında, belediyelerde, emniyette “basın ve halkla ilişkiler” birimleri varken bazı gazetelerin bu birimlerin işlevini üstlenmeleri bana biraz israf gibi geliyor... 
 
Sizin de canınız tatil beldeleri, güneş, kum, deniz falan istemiyor mu?
 
Tuğçe Tatari ve Sevim Gözay Akşam’dan kovuldu... Saydınız mı? Kaç etti?
 
“Kayıp Umutlar” diye bir film var vizyonda... Bir Amerikan kasabasının çevreci direnişini anlatıyor... Radikal’den Uğur Vardan’ın da işaret ettiği gibi Gezi’den sonra bu film pek bir yavan... Bakınız: Uğur Vardan’ın “Hangi film daha güzel bizim direnişimizden” başlıklı yazısı... Radikal... Geçen cuma...
 
Bir demokrat, bir barışçı, bir özgürlükçü nasıl olur da Kadıköy’de insanların Lice için yürümesinden rahatsız olur? Her şeyi anlıyorum ama bunu asla anlayamıyorum.
 
Restoran sahipleri kan ağlıyor... Kurulan cümleler hep aynı: “Bir ay Gezi’ye gitti, önümüz de ramazan... Ne yapacağız biz abi?”
CNN New York’un önüne giden altı Türk, CNN’i protesto etmiş... Saygıdeğer bir tutum... Fakat saygıdeğer olmayan tutum, altı kişilik protestonun “yüzlerce kişinin katıldığı protesto” diye sunulmasıdır. Bunu yapanların “CNN bizim mitingi saptırdı” demeye hakları yoktur.
Egemen Bağış günlerdir yaptığı hoş olmayan şeylerden sonra çok hoş bir şey yaptı... İnternette kendisiyle ilgili dolaşan komik bir videoyu, Twitter’da takipçileriyle paylaştı... “Yapanlara teşekkürler, gülüp geçtik” demeyi de ihmal etmedi... Ne diyelim? Allah tamamına erdirir, tekrarını nasip eder inşallah.
 
10. Yıl Marşı’nı ben de ırkçı bir marş olarak görüyorum... Fakat Bülent Arınç’ın her 10 günde bir 10. Yıl Marşı’yla ilgili anılar anlatmasını ise yadırgıyorum...
 
Ankara ahalisi yeni “EGO” kartlarını ellerine aldıklarında bir sürprizle karşılaşacaklar: Karta yerleştirilmiş Melih Gökçek fotoğrafı... Çok görmeyin lütfen: Melih Gökçek’in egosu ile belediye kuruluşu EGO’nun dayanışmasıdır bu...
 
Uygun düşen her şeyin başına “diren” sözcüğünü yerleştirmek... Çığ gibi büyüyen bir alışkanlık haline geldi... Hatta iktidar partisinden önemli isimler bile, mesela Hüseyin Çelik, bu alışkanlıktan uzak duramıyorlar.
 
Mutlu Tönbekici, beş aylık sahipsiz bir bebek için “koruyucu aile” olmuş... Vatan’da yayınlanan dünkü yazısında koruyucu aile olma macerasını kaleme almış... Bulun ve okuyun lütfen... Yazının ortalarına doğru “merhamet” sözcüğüne rastlayacaksınız. İşte tam orada “gözyaşlarına hâkim olamama” durumu ortaya çıkıyor.  
 
(SBO)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com