Başbakan'ın istemediği gazeteci konuştu

Başbakan'ın istemediği gazeteci konuştu
Yazıları sansürlenen Can Dündar "yazacağımız başka yer olmazsa internet sitemize yazacağız... Yazmaya devam edeceğiz." dedi
Milliyet yazarı Can Dündar, Başbakan'ın hoşuna gitmeyeceği ileri sürülerek Patronajın direktifiyle Milliyet'teki yazılarına sansür uygulanmasına ilişkin sert konuştu: 
 
*''Başka yazacağımız yer olmazsa kendi internet sitemize yazacağız. Neresi varsa derdimizi söyleyebileceğimiz orada yazmaya devam edeceğiz.''
 
Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından rektörlük binasında düzenlenen panelde konuşan Can Dündar, bir öğrencinin ''Başbakan Erdoğan'ın sizi ve Hasan Cemal'in gazetenizde yazmanızı istemediği yönünde haberler yer aldı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?'' sorusunu yanıtladı.
 
BAŞBAKAN'IN İSTEMEDİĞİ KÖŞE YAZARI OLARAK ANILMAK İLTİFAT
 
Dündar, o soruya şöyle yanıt verdi:
 
"Başbakan'ın tepkisi sürpriz değil, gizli kapaklı bir şey de değil. Meydana çıktı ve 'Batsın böyle gazetecilik' dedi. 'Siz bu köşe yazarlarını tutmayın orada' dedi. 'Bunları vitrininize koyuyorsanız bunları istemiyorum ben' dedi. 'Böyle manşet atmayın' dedi. Yani Başbakanımızın ciddi bir gazetecilik hevesi olduğunu hepimiz biliyoruz. 
 
O yüzden yani bizi istememiş olması beni şaşırtmıyor. İstemiş olması şaşırtırdı ve mesleğimde ciddi bir külfet getirirdi. Herhalde Başbakan'ın istediği bir köşe yazarı olarak anılmak normal bir gazetecinin isteyeceği bir şey değil. Ama Başbakan'ın istemediği bir gazeteci olmak bizim için bir iltifat.
 
BU GÜNLER DE GEÇER
 
Türkiye hiçbir zaman tek parti yönetimiyle yönetilecek değil herhalde. Demokratik bir ortamda yaşıyoruz. Bu günler geçer, ama gazetecilik kariyerinde inandığımı söylemeyi bildiğim sürece, Başbakan'a rağmen ya da bazen patrona rağmen söyleyebilmek, her zaman prestijli bir şey.
 
BAŞKA YER KALMAZSA İNTERNET SİTEMİZDE YAZACAĞIZ
 
Sözümüzü eğip bükmeden söyleyebildiğimiz sürece orada dayanmaya gayret edeceğiz. Eğer çok eğip bükmemiz istenirse izin isteyeceğiz ya da zaten kovulacağız. O zaman başka mecralarda yazmaya çalışacağız. Başka yazacağımız yer olmazsa kendi internet sitemize yazacağız. Neresi varsa derdimizi söyleyebileceğimiz orada yazmaya devam edeceğiz. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com