Başbakan’ın kızı da denetlenecek

Başbakan’ın kızı da denetlenecek
Gül'ün denetleme görevi verdiği DDK, Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak'ın yönetici olduğu Yeşilay'ı da denetleyecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Denetleme Kuruluna 6 ayrı konuda denetim görevi verdi. Denetlenecek kuruluşlar arasında Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın yönetici olarak bulunduğu Yeşilay Derneği de yer alıyor.
 
Gazeteport’ta yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Gül DDK’ya talimat vererek, kamuya ait vergi, nüfus, tapu, emniyet ve adli veri sistemlerinin, Savunma Sanayi Müsteşarlığı faaliyetlerinin, Kalkınma Ajanslarının, Kızılay ve Yeşilay Dernekleri ile Türk Patent Enstitüsünün son üç yıllık faaliyet ve işlemlerinin denetlenmesini istedi.
 
Denetlenecek yerler arasında Yeşilay da bulunuyor. Geçen hafta yeni Genel Kurul toplantısı yapan Yeşilay, Prof. İhsan Karaman’ı Genel Başkan seçti. Yeni yönetimde, Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ile, Akif Seylan, Kerem Kınık, Faruk Çetin, Tuba Durgut, Ayla İskenderoğlu, Osman Dursun, İbrahim Topçu, Ata Öztürk, Ziya Yılmaz, Abdullah Alataş ve Yusuf Adıgüzel yer aldı.
 
DDK tarafından denetlenecek kuruluşlar arasında  kamuya ait vergi, nüfus, tapu, emniyet ve adli veri sistemleri gibi güvenlik ve kişisel veri mahremiyetine ilişkin iç kontrol sistemlerinin yeterliği konusu da bulunuyor. Bu denetime, Vergi Daireleri, Nüfus ve Tapu Müdürlükleri, Adli Sicil birimlerine yönelik hackerlar tarafından saldırılar yapılması ve bazı birimlerin korsanlar tarafından çökertilmesi nedeniyle gerek görüldüğü öğrenildi.(CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com