Başbakan’ın koltuğu ağlattı!

Başbakan’ın koltuğu ağlattı!
23 Nisan’da koltuğu Başbakan Erdoğan’dan devralan Nermin İrem Kocakalay gözyaşlarına boğuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan koltuğunu Mersin'den Nermin İrem Kocakalay'a devretti. Küçük Başbakan utanınca gözyaşlarına boğuldu.
 
Başbakan Erdoğan'ın desteği ile hazırladığı metni gözyaşları içinde okudu.
 
Daha sonra soru cevap bölümüne geçildi.
 
Bu koltuğa her çocuğun oturmasını isterim diyen küçük başbakan 'bu koltuğa oturan çok heyecanlanıyor' dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan’lardaki koltukların çocuklara devredilmesi uygulamasının kaldırması gibi bir şeyin olmadığını ifade ederek, “Yani biz bu görevde olduğumuz sürece her 23 Nisan’da ben başbakanlarımla bu koltuğu rahat rahat paylaşırım böyle bir derdim yok” dedi.
 
Başbakan Erdoğan Başbakanlık Merkez Bina’da 23 Nisan dolayısıyla çocukları kabul etti. Başbakan Erdoğan koltuğunu da Nermin İrem Kocakalay’a devretti. Törende gözyaşlarına hakim olamayan minik Başbakan gazetecilerin soruları da yanıtladı. 23 Nisan’lardaki koltukların çocuklara devredilmesi uygulamasının bu yıl son olacağının anımsatılması üzerine Kocakalay, “Bence bu uygulama kaldırılmamalı. Ben bunu istemem. Çünkü her çocuğun buraya oturmasını da isterim. Buraya oturan kişiler çok heyecanlanıyor onu da anlıyorum” ifadelerini kullandı.
 
Aynı konuya Başbakan Erdoğan ise şu yanıtı verdi:
 
“Kaldırmak gibi bir şey yok. Nereden çıktı? O öyle bir dedikoduydu. Böyle bir şeyi biz paylaşmıyoruz. Yani biz bu görevde olduğumuz sürece her 23 Nisan’da ben başbakanlarımla bu koltuğu rahat rahat paylaşırım böyle bir derdim yok.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com