'Başbakan'ın konuştuğu gün yazı asıldı'

'Başbakan'ın konuştuğu gün yazı asıldı'
Üsküdar'da apartman kapısına ihbar yazısı asılan binadaki öğrenci konuştu

Başbakan'ın kızlı erkekli yaşıyorlar diye gayriahlaki  ilan ettiği öğrencileri hedef gösteren konuşması sonrasında öğrencileri tehdit ve ihbar etmeye çalışan kişiler ortaya çıkmıştı. Yaşanan ilk örnek Üsküdar'da bir apartmanda gerçekleşti. Bina duvarına yazı asan yönetici kız erkek beraber kalanlar olduğunu görenlerin polise şikayet etmesini ve gerekenlerin sonuna kadar yapılacağını söylemişti. Yazının asıldığı binadaki tek öğrenci evinin sahibi kız öğrenci olayla ilgili konuştu.

Kendisinin binadaki tek öğrenci olduğunu söyleyen Ö.K. adlı genç kız hedef gösterildiğini söyledi. DHA'ya konuşan öğrenci kısa süre önce de aynı yönetici tarafından ev sahiplerine şikayet edildiklerini, gürültü bahanesiyle polise ihbar edildiklerini anlattı.

SADECE 2 KIZ YAŞIYORUZ!

Yöneticinin kız erkek kalıyorlar diyerek hedef gösterdiği öğrenci böyle birşeyin de olmadığını bir kız arkadaşıyla beraber 2 kişi yaşadıklarını söyledi. Bir üniversitede tiyatro eğitimi alan Ö.K.  olayı şöyle anlattı;

“Başbakanın kızlı erkekli öğrencilerin aynı evde kalmaması konusunda yaptığı açıklamayı biliyorsunuz. Onun akşamında asılmış bir yazı muhtemelen. Çünkü ertesi gün derse gitmek için sabah evden çıktım. Sabah 07.30 gibiydi. Apartman girişinde bu yazıyı buldum ve dehşete kapıldım. Aslında bu kadar hızlı etki edebileceğini düşünmemiştim. Bu apartmanda yaşayan tek üniversiteli benim bir de ev arkadaşım var. Hedef olarak benim gösterildiğim kesindi.

Ev sahibim de öğrenci benim kiracım ve tabii ki arkadaşları gelip gidecek. Yani biz buna karışamayız. En fazla gürültü yaptıklarında kapılarını çalar uyarırız' dedi. Bunun üzerine iki gün geçti geçmedi, eve polis geldi. Gürültü yapıyorsunuz diye, bu sırada aşağıdan bağırmaya başladı ve ne dediğini anlamadım ama polislerden biri susturdu o sırada. Sonrasında bir şey olmadı. İşte aradan 1 hafta geçti, bu yazıyı gördüm. Yazıda 'Burada bazı insanlar kız-erkek beraber kalıyorlar. Böyle şeyler binaya ve apartmana uygun değildir. Böyle insanları gördüğünüzde polise ihbar edin. Apartman olarak mal sahiplerinin gerektiğinde toplanıp gereğini yapacaktır' içerikli biraz tehditkar ve bariz hedef gösteren bir yazı yazmış. Ve bana yazdığını anlamam çok zor olmadı. Yazıyı alt kat komşum ve yönetici Murat Bey yazmış. Yazıyı apartmanın girişinde duvara yapıştırmış."
(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com