Başbakan'ın korktuğu ülkede vatandaşı kim koruyacak?

Başbakan'ın korktuğu ülkede vatandaşı kim koruyacak?
Usta kalem Mehmet Yakup Yılmaz Hürriyet'teki köşesinde 'Gulyabanilerden sarmısakla mı korunacağız?' isimli bir yazı kaleme aldı...

Mehmet Yakup Yılmaz yazısında Başbakan Tayyip Erdoğan ve koruma ordusuna dikkat çekiyor. Başbakan Erdoğan her yere 1500 kişilik koruma ekibi, polis orduları ile adeta etten duvarlar arasında giderken, Yılmaz soruyor: "Başbakan'ın bu kadar korktuğu şey nedir ve bir ülkenin Başbakanı'nın bile bu kadar korktuğu o gulyabanilerden vatandaşı kim koruyacak?"

İşte Yılmaz'ın yazısından satırbaşları...

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna hiç rastladınız mı bilmiyorum. Ben birkaç kez buna maruz kaldım!

Maruz kaldım diyorum, çünkü bu kelime bence daha iyi karşılıyor durumu. Çünkü kimse isteyerek böyle bir durumla karşılaşmak istemez, eğer trafikte saatlerce beklemekten zevk almıyorsa!

Şöyle bir şeyi gözünüzün önüne getirin şimdi: Trafik polisleri bütün yolları kesiyor. Siz o yollardan birinin içinde, bir otomobilde kendi kendinize söyleniyorsunuz, tabii istediğiniz kelimeleri kullanabilmek gibi bir özgürlüğünüz de oluyor. Derken önden tepesinde lambalar yanan trafik polisi arabaları geçmeye başlıyor, bir, iki, üç... Ardından içinde takım elbiseli insanlar oturan başka sivil arabalar, onların da çoğunda yanıp sönen mavi lambalar var. Sonra içinde Başbakan’ın bulunduğunu düşündüğünüz siyah Mercedes’ler geçiyor, ardından yine aynı görüntü, tepe lambalı sivil araçlar, polis araçları. En sonda da bir ambulans bunu tamamlıyor.

“Öyle bir filo ki görse şaşar Anibal” dizesindeki gibi bir manzara.

Bitirmekte olduğumuz 2012 senesinde vatandaşlar olarak bu filonun tacizine çok maruz kaldık. Hatta içimizde, trafiğin bu nedenle kesilmesini protesto etmek gibi bir gaflet içine girenlerden bazıları bu filoda yer alan ekipler tarafından “Allah yarattı” demeden dövüldüler de! İstanbul Çamlıca’daki olayın görüntüleri hâlâ hafızamda.

Tabii terörün bir türlü bitmediği bir ülkede yaşıyoruz, bu nedenle Başbakan’ın böyle korunmasına fazla da sesimiz çıkmıyor. Bir manyağın bütün ülkeyi dehşete düşürmesini, yeni bir altüst oluşu hangimiz yaşamak isteriz ki?

“Tamam, biraz taciz ediliyoruz ama hiç olmazsa Başbakan’ı da koruyorlar” diye düşünüyor, durumu kendimiz açısından rasyonalize ediyoruz.

Ama o da ne?

Meğerse bu bir büyük palavraymış!

Başbakan’ın evinin alt katındaki ofisine, Başbakanlık binasına bile girip dinleme böcekleri konuluyor ama korumaların bundan haberi bile olmuyor!

Bugün böcek koymak için korumalara görünmeden oraya girebilenler, canları çektiğinde neler yapmazlar ki?

Ve Başbakan bu durumu sineye çekmemizi, fazla kurcalamamamızı istiyor.

Neden? Başbakan kimden ve neden korkuyor?

Recep Tayyip Erdoğan’ın bile korktuğu bir ülkede, sıradan vatandaşları gulyabanilerin yaptıklarından kim koruyacak? Odalarımıza sarmısak hevenkleri mi assak?
(TOE)

Mehmet Yakup Yılmaz / Hürriyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com