Başbakan'ın Türkiye'ye Fransız Dediği Parlamenter Konuştu

Başbakan'ın Türkiye'ye Fransız Dediği Parlamenter Konuştu
Millitello: Dedem Türk olduğu için gurur duyardı ..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye'ye Fransız' dediği Fransız parlamenter Muriel Marland-Millitello'nun aslında 'Türkiye'ye Fransız' olmadığı ortaya çıktı. Millitello'nun ailesi Türkiye'den göçmüş.

Fransız parlamenter NTV'den Kayhan Karaca'ya konuştu..

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ NEZAKET KURALLARINA UYMADI

Erdoğan'ın sözlerinin nezaket kurallarına uymadığını söyleyen Millitello çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Millitello'nun açıklamalarından satır başları:


Erdoğan'ın ilk cümlesinin genelde Fransızlar için pek hoş olmadığını anladım. İlk etepta ona yanıt veremezdim, ama bu davranışın Avrupa nezaket kurallarına uymadığını söyleyebilirim.

'BİR İNSANI TANIMADAN ONU HOR GÖREMEZSİNİZ'

Bir insanı tanımadan onu hor görmezsiniz. Sorum aslında Türkiye lehineydi. Ben sadece Türkiye'de ibadetler özgürce yapılabiliyor mu diye sordum. Bu soruya sadece 'evet' diyebilirdi ve bundan Türkiye karlı çıkardı. Sayın Başbakan ya bilerek ya da bilerek Fransa'da ki laiklik anlayışını suçluyor. Fransa'da biz sadece dini simgelerin kamu alanlarında kullanılamayacağını yasakladık. Madem ki başbakansınız bir kişiyi yargılamadan anlamaya çalışırsınız.

DEDEM 'TÜRK OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM' DERDİ

Benim anne tarafım Ermeni kökenlidir. Dedemin adı Salyan Efendi'ydi. Tehcir döneminde kaçabilmişler anneannemle birlikte Türkiye'den. Onlara Müslüman aileler yardım etmiş kaçarken. Yani onlar olmasaydı ben bugün burada olamaycaktım. Benim dedem sadece Ermenice ve Türkçe konuşurdu. Dedem 'Ben Türk olduğum için gurur duyuyorum' derdi her zaman.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com