Başbakanla ilgisi yok!

Başbakanla ilgisi yok!
Sabah gazetesinin Başbakan Erdoğan’a torpili bitmiyor. Bu defa da BM’nin kampanyasını Erdoğan’a mal etmeye çalışıyorlar.

Son haftalarda Başbakan Erdoğan’ın gündem maddelerinden biri de “ İsraf”. Halkın israftan kaçınması adına pek çok yerde konu hakkında konuşan ve halkı bilinçlendirmeye çalışan Erdoğan, bu konuda uygulamaya geçilmesinin de düğmesine bastı. Geçtiğimiz günlerde özellikle ev hanımlarının israftan kaçınmasına yardımcı olmak için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Enerji  Verimliliği Derneği’nin (ENVER) ortaklaşa yürüttüğü “Enerji Hanım” projesinin tanıtımı yapıldı.

Tüm bunlar çok güzel gelişmeler. Ancak ne yazık ki bu vesileyle Sabah gazetesinin AKP’nin PR’cılığını yapmaya ne denli hevesli olduğunu gördük. Çünkü Sabah gazetesinin bugün sürmanşetten verdiği “ Erdoğan Başlattı BM sahiplendi” başlıklı haberi ne yazık ki gerçeği yansıtmıyor. Çünkü haberde bahsedilen BM projesi “Think.Eat.Save”  yani “ Düşün. Ye. Kurtar” kampanyasının Başbakan Erdoğan ile hiçbir ilgisi yok. Olaya bu çerçeveden bakınca Sabah gazetesinin AKP’nin halkla ilişkiler bölümünün bir parçası gibi davranması adına, doğruluğundan emin olmadığı bilgileri sürmanşetten vermesi endişe verici. (SAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com