Başbakanlık Başdanışmanı Bulut:

Başbakanlık Başdanışmanı Bulut:
"Türkiye 10 yılda tam 3.5 kat büyüdü. Önümüzdeki 10 yıl da eğer planladığımız gibi giderse, 3 kat daha büyüyecek"

KIRKLARELİ (AA) - Başbakanlık Başdanışmanı Yiğit Bulut, "Türkiye 10 yılda tam 3.5 kat büyüdü. Önümüzdeki 10 yıl da eğer planladığımız gibi giderse, 3 kat daha büyüyecek" dedi.

Bulut, partinin Kırklareli İl Başkanlığınca Ticaret Borsası salonunda düzenlenen programa katılarak yaptığı konuşmada, Trakya'nın yeteri kadar hizmet alamadığını söyledi.

Osmanlı'ya başkentlik yapmış Edirne'nin Anadolu'nun en küçük şehrinden daha kötü durumda bulunduğunu ifade eden Bulut, Trakya topraklarında yaşayan insanların önemli savaşlarda, gerek Osmanlı Devleti'ne, gerek Türkiye Cumhuriyeti'ne en büyük desteği vermiş insanlar olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin çok büyük bir savaş verdiğini belirten Bulut, "Çok ciddi bir şekilde 1920-1923 yılları arasında olduğu gibi 200-2023 arasında çok ciddi bir tehdit altındayız. Bugün siyasi partiler arasında bazı tartışmalar oluyor gibi görünebilir. Ama iş inanın bu kadar basit değil. Göründüğü kadar küçük veya gösterilmek istenilen gibi basit değil. Ben halkın seçtiği, sandıktan çıkan milli iradenin tecelli ettiği bir Türkiye’de yaşamak istiyorum" diye konuştu.

Bir gazetenin köşe yazarının Başbakan Erdoğan hakkında yazdığı yazıyı eleştiren Bulut, şöyle devam etti:

"Bakın cürete bakın. Bir gazetenin köşe yazarı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanına, köşe yazısında mektup yazıyor ve şöyle bitiriyor, "Mezarına tüküreceğiz." Kimsin sen? Parti başkanına, dernek başkanına bunu yazarsın ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Başbakanına, "Senin mezarına tüküreceğiz" ifadesini arkanda bir tane medya patronu, onun arkasında da Almanya var, bunlara güvenerek mi yazıyorsun. Aynısı Turgut Özal'a yaptılar. Hürriyet Gazetesi'nin o zamanki sahibi, Turgut Özal'a mektup yazdı ve sür manşetten yayınladı. Mektubunda şöyle diyordu, Özal'a, "Sen bir mahluksun." Bakın 4 tane matbaası olan bir zibidi, ülkenin başbakanına "Sen bir mahluksun" diyor. Siyasetçileri sevmiyor olabilirsiniz, patili olmak zorunda da değilsiniz, bir ülkede yüzde 66'sı Almanya ve İsrail sermayesinin elinde olan bir gazetenin köşe yazarı benim ülkemin Başbakanına "Senin mezarına tüküreceğim" diyorsa ben o adamın yüzüne tüküreyim. Onu yazanın da yazdıranın da içine tüküreyim."

 -  Bu ülkenin kanını emen bir yerleşik düzen var

Bu ülkede seçilmeden hükümete ortak olan güçlerin olduğunu belirten Bulut, "Dünyanın en büyük havaalanının olduğu ülke Türkiye olacak. Ama yaptırmamak için her şeyi yapıyorlar" dedi.

Hükümetin tek ortağının halk olduğunu anlatan, Bulut, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Benim cebimde param var, ben hükümetin ortağıyım, yapmaya. Niye parası olmayanın hükümete ortak olma şansı yok da senin paran var diye mi Hükümete ortak olma şansın var. Yok böyle bir demokrasi, Hükümetin tek ortağı halktır. Hükümetin ortağı olmaz. Bu ülkede bir medya patronuna bir emriniz var mı? Efendim diye evine giden Genelkurmay ikinci başkanı gördüm. Adam üstündeki üniforma ile medya patronunun evine gitti. 28 Şubat sürecinde... O da evet bir emrim var, Erbakan hükümetini düşürün dedi. Bu ülkede medya patronuyla tavla oynarken, medya patronuna efendim diyen başbakan gördüm. Başbakan ona efendim diyor, medya patronu sen diyor. Mafya babalarıyla tatil yapan başbakanlar, bakanlar gördüm. O zaman halk yoktu. Türkiye 10 yılda tam 3.5 kat büyüdü. Önümüzdeki 10 yıl da eğer planladığımız gibi giderse, 3 kat daha büyüyecek. Bu ne demek 2.4 trilyon dolar gayri safiye milli asıla demek."

Menderes'in "yeter söz milletindir" dediği için asıldığını dile getiren Bulut, "Dediler ki Mendres'e öyle bir ceza vermeliyiz ki arkadan gelen 'yeter söz milletindir' demeye cesareti olmasın. Hani bugün bir dernek var TUSİAD, her seferinde, her şeyi biliyor. Başındaki arkadaşın her konuda fikri var. Tamam süt konusunu biliyorsun, saygımız sonsuz. Arkadaş, madem bu kadar her şeyi biliyorsun kurun bir parti, alın paralel örgütü de arkanıza, alın yerleşik düzeni de arkanıza, birleşin bir parti kurun. Gelin sandığa... Daha önce de denediler, binde 46... Yani yüzde 1 bile değil aldıkları oy" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com