Başbakanlık CHP liderini fişlediğini kabul etti!

Başbakanlık CHP liderini fişlediğini kabul etti!
Ankara 1. İdare Mahkemesi fişlenen CHP liderinin davasını "dosyadaki bilinmezlik" gerekçesiyle geri çevirdi.

Ankara 1. İdare Mahkemesi  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu şoke eden bir karara imza attı. 28 Şubat sürecinde Batı Çalışma Grubu tarafından "faşist", "kominist", "aczmendi" olarak fişlendiği ortaya çıkan Kılıçdaroğlu Başbakanlık'a karşı açtığı 100 bin liralık tazminat davasını kaybetti.

Danıştay'a başvuracak!

Mahkeme " Olayda Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen raporun kimin tarafından hazırlandığının, aslının nerede olduğunun ve ne şekilde intikal ettirildiğinin bilinmediği" gerekçesiyle tazminata gerek olmadığına karar verdi. Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz yıllarda bir gazetede çıkan haber üzerine açtığı davayla fişlemelerin AKP hükümeti tarafından arşivde tutulduğu ortaya çıkmıştı. "Sonuna kadar hakkımı arayacağım" diyen Kılıçdaroğlu konuyu Danıştay'a taşıyacak. Tekrar itiraz etmesi gerekirse bu kezde Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapabilecek. Konuyla ilgili SÖZCÜ'ye açıklama yapan CHP lideri şunları söyledi:

"AKP'nin ikiyüzlülüğü"

"Dava açıldığında başbakanlık fişleme dosyasını mahkemeye "Gizli" ibareli olarak sundu. Dosya numarası dahi vardı. Şimdi mahkeme "gizlilik" gerekçesiyle tazminata gerek yok diyor. Herhalde talimat aldılar ki Başbakanlık'ı tazminattan kurtarıyorlar. Hem 28 Şubat'ı sorguluyoruz diyorlar hem de aklıyorlar. AKP'nin her zamanki ikiyüzlülüğü!"  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com