Başbakanlık Korumalarının Aracı Çalındı!

Başbakanlık Korumalarının Aracı Çalındı!
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın koruma ekibinde yer alan Başbakanlık korumalarına ait bir otomobil, atkı ve bere ile yüzünü gizleyen bir kişi tarafından, Mamak'ta bir kuyumcunun önünden çalındı.

Başbakanlık bünyesinde görev yapan koruma polislerinin kullandığı 06 AH 1641 plakalı gri renkli Ford Mondeo marka koruma otomobili, dün Mamak Tıp Fakültesi Caddesi'nde park halinde bulunduğu kuyumcunun önünden çalındı. Koruma aracının Devlet Bakan Kavaf'ın yakın korumaları tarafından kullanıldığı öğrenildi.

Borcunu ödemeye gitmiş Koruma aracını kullanan koruma polisi, borcunu ödemek üzere dün saat 11.30 sıralarında Mamak Tıp Fakültesi Caddesi'ndeki bir kuyumcuya gitti. Aracın motorunu durduran koruma polisi anahtarları kontakta bırakarak, otomobilden indi. Koruma polisinin kuyumcuya girmesinin ardından, yüzlerini atkı ve bere ile gizleyen bir kişi, anahtarı üzerinde bulunan aracı çaldı. Dışarı çıktığında aracı park ettiği yerde bulamayan koruma polisi, geçirdiği şaşkınlığın ardından durumu amirlerine bildirdi.

Ankara polisi, Başbakanlık korumalarına ait olan aracı bulmak için alarma geçti. Olay yerindeki işyerlerine ait kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, çalınan koruma aracının atkı ve bere ile yüzünü gizleyen bir kişi tarafından çalındığını tespit etti. Çalınan koruma aracının son olarak Mamak'tan Nato Yolu istikametine gittiğini belirleyen polis ekipleri, başkentin her yerinde bu otomobili arıyor.

Kavaf'ın koruma amiri, korumalarının kullandığı aracın çalındığını Bakanlar Kurulu'nun ardından Bakan Kavaf'a da iletti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com