Başbakanlık’ta büyük güvenlik zafiyeti

Başbakanlık’ta büyük güvenlik zafiyeti
Başbakanlık’ta kuru sıkı tabancasıyla 3 el ateş açarak korku dolu anlar yaşanmasına neden olan Nuri Başkapan güvenlik açığını da gözler önüne sermiş oldu.

Başbakanlık’ta 3 el silah atarak büyük panik yaratan Nuri Başkapan’ın Rizeli ve Erdoğan hayranı olduğu ortaya çıktı. Başkapan’ın Erdoğan’a 10 metre uzaklıktaki bir mesafeden ateş açması da Başbakanlık’taki güvenlik açığını ortaya çıkardı.
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Başbakanlık’ta kurşun sıkan Başkapan’ın Rizeli olduğu ve İstanbul’da yaşadığı öğrenildi. Sosyal medyada yazdıklarıyla da sık sık tepki toplayan Nuri Başkapan, Erdoğan’ın büyük bir hayranı.
 
Twitter ve Facebook hesaplarında, siyasi görüşünün AKP olduğunu yazmış olan ve bunu sürekli dile getiren Başkapan, Erdoğan’ın fotoğraflarından oluşan birden fazla da albüm yapmış.
 
OĞLUNUN ERDOĞAN İLE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARI
 
Küçük oğluyla, Erdoğan’ın birlikte çekildiği birçok fotoğrafı da yayınlayan Başbakan, kendisini “Başbakan Fanatikleri Türkiye Grubu” adında bir gruba dahil göstermiş.
 
BAŞBAKANLIK’TAN AÇIKLAMA
 
Başbakanlık’ın önünde ateş açılmasıyla ilgili Başbakanlık açıklama yaptı.
 
Başbakanlık açıklamasında ““Başbakanlık Merkez Bina’nın A Kapısı girişinde güvenlik kontrol noktası önünde bugün kuru sıkıyla havaya 3 el ateş eden şahıs, Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan personelin müdahalesiyle yakalanarak gözetim altına alınmıştır. Saldırganın kimliği, Rize Çayeli nüfusuna kayıtlı 1978 doğumlu Nuri Başkapan olarak tespit edilmiştir. Sabıkalı saldırganın, şahsi sorunları ile ilgili olarak muhtelif yetkililere zaman zaman mektup yazmayı adet edindiği, benzer eylemlere daha önce de teşebbüs ettiği belirlenmiş; müracaat ettiği makamların yasalar çerçevesinde kendisine yardımcı olmalarına rağmen, dengesiz davranışlarla dikkatleri üzerinde toplamaya çalışmayı alışkanlık haline getirdiği gözlenmiştir.” ifadelerine yer verildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com