Başbakanlık'ta Suriye ve terör zirvesi

Başbakanlık'ta Suriye ve terör zirvesi
Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında yapılan güvenlik zirvesi sona erdi. Toplantıda Suriye'de yaşanan gelişmeler ve terör ele alındı.
Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantıya, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala katıldı.
 
Toplantı 2 saat 15 dakika sürdü.
 
Toplantının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakanlık Merkez Bina'dan aynı araçla ayrıldı.
 
Suriye ve terör görüşüldü
 
Güvenlik zirvesinin ardından yazılı açıklamada  ''Ülkemizi ve bölgemizi ilgilendiren iç ve dış gelişmeler değerlendirilmiştir'' ifadeleri yer aldı.
Açıklamada, ''Suriye'de yaşanan son gelişmeler üzerinde de durulmuş, bölücü terör örgütünün ülkemizdeki ve komşu ülkelerdeki faaliyetleri ele alınmıştır. Terörle mücadele çerçevesinde yürütülen çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, ulusal güvenliğimizi ilgilendiren her alanda alınacak ilave tedbirler de görüşülmüştür'' bilgisi verildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com