Başbuğ: Ben niye buradayım?

Başbuğ: Ben niye buradayım?
MHP’li Lütfü Türkkan’ın Silivri Cezaevi’nde görüştüğü Ergenekon tutuklusu eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’dan İmralı sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalar…

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, dün Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlrek Başbuğ, Korgeneral Korkut Özarslan, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve  Mustafa Balbay’la görüştü.
 
Türkkan’ın Milliyet’e verdiği bilgiye göre, duygusal anların yaşandığı görüşmelerin en çarpıcı olanı Başbuğ’la gerçekleşti.
 
Türkkan, terörün sona erdirilmesi için İmralı ile başlatılan müzakereleri eleştirirken, Başbuğ, “PKK’lı teröristlerin haziran ayında K.Irak’a çekilebileceği” değerlendirmesi yaptı.
 
Türkkan’ın “Daha önce eylem yapan teröristler, K. Irak’tan değil de, Moda Çay Bahçesi’nden mi geliyorlardı?” sorusu üzerine Başbuğ, “Öcalan ile yapılan görüşmelerin, Kandil’deki terörist örgüt liderlerince ne kadar tasvip gördüğü tartışılır. Teröristler zaten oradan geliyorlar, artık ne farkeder. Belki bundan sonra Moda çay bahçesinde oturacaklar” karşılığını verdi.
 
BAŞBUĞ: BEN NİYE BURADAYIM?
 
Halkın Silivri’deki davaları takip etmesinden memnuniyetini dile getiren Başbuğ, AKP, CHP ve MHP liderlerinin üzerinde ittifak ettiği tek isim olduğuna dikkati çekti.
 
Başbuğ, “Ben Türkiye’de üç ayrı liderin üzerinde ittifak ettiği bir adam oldum. Başbakan’a göre ‘Genelkurmay Başkanı terörist olmaz’, Sayın Bahçeli zaten başından beri bunu savunuyor. Kemal Bey de aynısını söylüyor. O zaman ben niye buradayım? Bütün karargahım burada. Dışarıda olmam vicdanen daha rahatsız hissettirirdi. Burada bulunmam daha hayırlı oldu. Tarih olacaksam da karargahımda benimle bareber komutan ve subaylarımla birlikte tarih olurum” diye konuştu. MHP’nin de eleştirdiği Büyükşehir Yasası’nın Türkiye’nin bütünlüğünü bozacak tehlikeli bir düzenleme olduğunu dile getiren Başbuğ, Bahçeli’nin kendisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Türkkan, aslen Manastırlı olan Başbuğ ile 2013 yılı bitmeden evde pırasalı Rumeli böreği yemek için sözleştiler.
 
BALBAY’LA DUYGUSAL GÖRÜŞME
 
Türkkan’ın Haberal görüşmesi oldukça renkli geçti. Türkkan, “Belki de Rabbim burada sizi bir takım kötülüklerden muhafaza ediyor” dediğinde Haberal, Tevbe Suresi’nin 51. Ayeti’ni okuyarak “sana hak veriyorum” dedi.
 
Türkkan’ın en duygusal görüşmesi ise CHP’li Balbay’la  yaşandı. 105 kilodan 85 kiloya düştüğünü belirten Balbay,  12 yaşındaki kızı Yağmur’u çok özlediğini dile getiren Balbay, “Benim için 2B çok önemli. Beden ve Beyin sağlığı. Bunlardan olmayacaksın” dedi. Ergenekon davasının nasıl bir garabet olduğunu belirtme açısından çarpıcı bir örnek veren Balbay, Türkkan’a “Ben duruşmada önde otururken, iki sıra arkamda da Cumhuriyet gazetesini bombalayanlar oturuyor” dedi. Tükkan, Balbay’la da yemek için sözleşti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com