Başbuğ: Bomba gibiyim

Başbuğ: Bomba gibiyim
Müyesser Yıldız, Başbuğ'la görüşmesini yazdı.

Oda TV davası tutuksuz sanığı Müyesser Yıldız, Facebook'taki kendi sosyal hesabından Emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile bugün Silivri'de neler konuştuğunu yazdı.

Silivri’den Notlar: Başbuğ: Bomba Gibiyim

Cezaevi ve mektup arkadaşımdı; ama ilk kez bugün tanışıp tokalaştık. Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’dan söz ediyorum. "Nasılsınız?" soruma: "Bomba gibiyim." cevabını verince gayrı ihtiyari irkildim: "Aman bombadan falan söz etmeyin, teröristiz ya!" deyiverdim. Buruk buruk gülümsedik.

Duruşma bitiminde, yarınki duruşmaya gelip, gelmeyeceğini sordum: "O kadar da değil. Alıştırmamak lâzım. Ayda bir yeter." dedi. Vedalaştıktan sonra birden dönüp kendisi için çok özel bir bilgiyi benimle paylaştı. Bir aksilik olmazsa yarın o özeli sizinle paylaşacağım.

Başbuğ’un koğuş arkadaşı, TSK’nın en genç amirali, iki küçük çocuk babası Alaattin Sevim’le de ilk kez görüştüm. Bizlerden aldıkları gücü askeri bir tabirle şöyle ifade etti:

"Sizler bizim dışarıdaki kuvvet çarpanımızsınız!.."

Başbuğ’un diğer koğuş arkadaşı emekli Orgeneral Hurşit Tolon her zamanki beyefendiliği ile herkese tek tek teşekkür ettikten sonra: "Burada olmanız yeter. Güç veriyorsunuz." dedi.

Ve duruşma salonunda bir eş, ana: Şule Perinçek. Duruşmadan yasaklı olduğu için eşi Doğu Perinçek’i göremedi, ama oğlu Mehmet oradaydı. Onu gözleriyle sevip öpüyordu. Bir an geldi, dudaklarından: "Salonun en yakışıklısı benim oğlum." cümlesi döküldü. Allah var, Mehmet yakışıklı; ama yakışıklı olmasa da ana yüreği başka nasıl görür ki?!..(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com