Başbuğ'un avukatından açıklama geldi

Başbuğ'un avukatından açıklama geldi
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Avukatı İlkay Sezer, Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitelerinin faaliyetleriyle ilgili Başbakanlık ve MGK'ya, doğrudan sunulmak üzere bir rapor bulunmamasının müvekkilinin açıklamalarıyla çelişmediğini belirtti.

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Avukatı İlkay Sezer, Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitelerinin faaliyetleriyle ilgili Başbakanlık ve MGK'ya rapor sunulmadığı yönünde mahkemeye gönderdiği yanıtı "Başbuğ'u yakan cevap" şeklinde haber yapılmasına yazılı açıklamayla yanıt verdi. Genelkurmay’dan konuya ilişkin gönderilen belgenin müvekkili aleyhinde belge gibi gösterildiğini belirten Sezer, Genelkurmay Başkanlığı’ndan gönderilen yazının Başbuğ’un açıklamaları ile çelişmediğini belirtti.

GENELKURMAY YANITI İLKER BAŞBUĞ'UN AÇIKLAMALARIYLA ÇELİŞMİYOR

"28 Şubat 2012 tarihli bazı basın yayın organlarında Genelkurmay Başkanlığı tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne cevaben yazılan bir yazı nedeniyle müvekkilimiz emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında haber yapıldığı görülmüştür" denilen açıklamada, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 27 Ekim 2011 tarihli oturumunda bir avukatın talebi üzerine Genelkurmay Başkanlığı'nca işletildiği ve ayrıca takip edildiği bildirilen sitelerle ilgili olarak dörder aylık periyotlarla MGK veya Başbakanlığa sunulmak üzere herhangi bir rapor hazırlanıp hazırlanmadığının bildirilmesi, eğer varsa bu raporların 2006 yılından bu yana onaylı suretlerinin gönderilmesinin istendiğini hatırlattı.

“ALEYHİNE BİR BELGE SUNULMUŞ GİBİ HABER YAPILMASI ETİK DEĞİLDİR”

Sezer, Genelkurmay Başkanlığı’nca verilen yanıtta Genelkurmay Harekat ve İstihbarat Başkanlıkları ile Genel Sekreterliği kayıtlarına göre, doğrudan MGK veya Başbakanlığa sunulmak üzere hazırlanan ve gönderilen bir rapor bulunmadığının bildirildiğine dikkat çektiği açıklamasında şu değerlendirmede bulundu:

“Genelkurmay Başkanlığının yukarıda belirtilen cevabı müvekkilim İlker Başbuğ’un hiçbir beyanı ile çelişmemesine rağmen, bazı basın yayın organlarınca aleyhine bir belge sunulmuş gibi haber yapılması hem doğru hem de etik bir davranış değildir.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com