Başbuğ'un tahliye talebine ret

Başbuğ'un tahliye talebine ret
İnternet Andıcı davasında eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ'un da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanığın tahliye talepleri reddedildi.

“İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasına giren savcı Mehmet Ali Pekgüzel, bu davanın ikinci “Ergenekon” davası ile birleştirilmesini talep etmişti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada taleplerin alınmasının ardından savcı Pekgüzel görüşünü açıkladı.

Pekgüzel, aralarında fiili ve hukuki irtibat olması, davaların gelmiş olduğu aşama, delillerin birlikte değerlendirilmesindeki zorunluluk ve davaların birleştirme talebiyle açılmış olmaları nedeniyle, bu davanın, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın sanık olarak yargılandığı ikinci “Ergenekon” davasıyla birleştirilmesini istedi.

Bağımsız milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile BDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın avukatları tarafından yapılan müdahillik talebine ilişkin olarak da Pekgüzel, bu kişilerin iddianamede şikayetçi sıfatıyla yer almadıklarını belirtti. Pekgüzel, kapatılan DTP'nin, Bilgi Destek Planı'nın uygulamaya konması ve bu çerçevedeki uygulamalar nedeniyle açılan dava sonucu kapatıldığı yönünde bir iddia bulunmadığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com