Başıboş köpekler kısırlaştırılıyor

Başıboş köpekler  kısırlaştırılıyor
Kütahya Simav’da Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından toplanan sokak köpekleri, Say Deresi mevkiindeki hayvan bakım evinde kısırlaştırılıyor.
Kütahya Simav’da Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından toplanan sokak köpekleri, Say Deresi mevkiindeki hayvan bakım evinde kısırlaştırılıyor. 
Simav Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Selahattin Demirel, belediye veterinerinin gözetiminde ilçede dolaşan başıboş köpekleri toplayıp kısırlaştırmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.
Zabıta ekiplerinin mahalle aralarında topladıkları başıboş köpekleri Saüy Deresi mevkiindeki Hayvan barınağına getirip yerleştirdiklerini ifade eden Demirel, “Getirilen köpekler Belediye Veterinerimizin ilk kontrolünün ardından uygun birime alınarak tedavileri yapılıyor ve yapılan muayene sonunda bu köpekler kısırlaştırılıyor” dedi.
Toplanan başı boş köpeklere barınakta en iyi bir şekilde bakım yapıldığını karınlarının doyurulduğunu dile getiren Demirel, “Talep halinde köpekleri isteyen vatandaşlara veriyoruz” dedi.
Köpeklerin beslenmesinde hayırsever ve hayvan sever vatandaşlardan destek aldıklarına vurgu yapan Demirel, “Başıboş köpeklerin ilçe içerisinde oluşturdukları tehlikeler artık son buldu. Şayet vatandaşlarımız mahalle veya sokaklarında dolaşan başı boş bir köpek görürlerse 24 saat halkın hizmetindeki ücretsiz Alo 153 Zabıta hattını arayabilirler” dedi.
Köpek sahibi vatandaşlardan köpeklerini salıvermemeleri hususunda kendilerine yardımcı olmalarını beklediklerini ifade eden Demirel, “Köpek sahibi vatandaşlarımızdan bu hususta anlayış bekliyoruz. Tasmasız ve başıboş dolaşan bir köpek gördüğümüz takdirde bu hayvanları toplayıp barınağımıza götürüp kısırlaştırmak zorundayız” dedi. (İLB)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com