Basın Bayramını polis bayramına çevirdiler!

Basın Bayramını polis bayramına çevirdiler!
24 Temmuz Basın Bayramı'na denk gelen özel bir gecede, medyaya ayrılan kısıma polislerin oturması tepkiye neden oldu.

24 Temmuz Baın Bayramı'na denk gelen özel bir gecede şok anlar yaşandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katıldığı iftar yemeğinde medya için bir masa ayrılmış fakat medya mensubları yerine belinde silah bulunan polislerin otuması büyük tepkilere sebebiyet verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, işadamları Zeynel Abidin Erdem ve İbrahim Polat öncülüğünde dün akşam “Anadolu Alevisi-Sünnisi Gönlünde Tüter Ehl-i Beyt Sevgisi” temasıyla düzenlenen “Alevi Sünni Kardeşliği” iftarına katıldı. Aynı zamanda 24 Temmuz Basın Bayramı'na denk gelen gecede, medyaya ayrılan masaya polislerin oturması hatta gazetecilerin oturacak masa bulamaması tartışmaya neden oldu.

Yeşilköy’deki Polat Otel’de düzenlenen iftara Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Alevi kanaat önderi Seyit Derviş Tur, Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı İrfan Çetinkaya, dede Ali Kılıç, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Murat Cengiz Hortoğlu, Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Dinçer Türkmen, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçı Ajda Pekkan ve çok sayıda davetli katıldı.

"KALKIN ORADAN BURASI POLİSE AYRILDI"

Programın Kur’an-ı Kerim, ezan ve sonrasında Alevi Dedesi tarafından okunan lokma duası basına açık olarak gerçekleşti. Yaklaşık 30 basın mensubu dua sonrası bir alt katta kendilerine ayrılan salonda iftarlarını açmak için gittiklerinde, üzerinde “Basın” yazan masalara resmi ve sivil polislerin oturduklarını gördüler. Medya mensupları da hemen yan taraftaki diğer boş masalara oturmak istedi. Bunun üzerine masada bulunan sivil polis te sert bir üslupla, “Kalkın oradan burası polis ve korumalara ayrıldı” dedi. Bunun üzerine tartışma çıktı. Basın mensupları da madem öyle polisler de basın masasından kalksın karşılığını verdiler. Tartışma sonrası olayı protesto eden medya mensupları salonu terk edip lobide haberlerini yazmaya başladılar. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com