Basın kartlarında kimlik ve adres bilgileri istenmeyecek

Basın kartlarında kimlik ve adres bilgileri istenmeyecek
Basın Kartı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”e göre, basın kartı başvurularında, başvuru sahibinin kimlik ve adres bilgilerine ihtiyaç duyulması halinde, T.C. kimlik numarası beyanı alınacak ve bunlara ilişkin bir belge istenmeyecek.


Bürokrasinin Azaltılması ve İşlemlerin Basitleştirilmesine Yönelik Başbakanlık, Bakanlıklar, Bazı Bağlı ve İlgili Kuruluşlar ve Üniversitelere Ait 84 Adet Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Basın Kartı Yönetmeliği’ne eklenen ek maddeye göre, basın kartı başvurularında, başvuru sahibinin kimlik ve adres bilgilerine kurum tarafından “Kimlik Paylaşım Sistemi” üzerinden erişilecek. Başvuru işlemlerinde kullanılmak üzere istenen bir belgenin aslının getirilmesi halinde, bu belgenin fotokopisi, yetkilendirilen personel tarafından aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra isim ve unvan yazılarak tasdik edilecek.

SOSYAL GÜVENLİK BELGESİ İSTENMEYECEK

Başvuru sahibinin adli sicil bilgilerine ihtiyaç duyulması halinde, adli sicil kaydı yerine, yazılı olarak “adli sicil beyanı” istenecek. Sosyal güvenlik bilgilerine ihtiyaç duyulması halinde ise, başvuru sahiplerinden sosyal güvenlik bilgilerine ilişkin belge istenmeyecek. Bu bilgiler Kurum tarafından, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) elektronik ortamda alınacak.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com