Basın Konseyi harekete geçti

Basın Konseyi harekete geçti
Basın Konseyi “Kadına Şiddette Son Nokta” başlıklı haber ve fotoğrafla ilgili işlem başlattı.

Basın Konseyi Habertürk Gazetesi'nin manşetinde yer alan ve kamuoyunun çok şiddetli tepkilerini üzerine çeken “Kadına Şiddette Son Nokta” başlıklı haber ve fotoğrafla ilgili olarak re'sen işlem başlattı ve Basın Konseyi Yüksek Kuruyu bu konuyu görüşmek üzere acil toplantıya çağırıldı.
 
Basın Konseyi'nin açıklaması
 
PERVASIZCA YAYINLAMIŞLAR

 
07.10.2011 tarihinde Habertürk Gazetesi'nin manşetinde “Kadına Şiddette Son Nokta” başlığı altında aile içi şiddete maruz kalarak, eşi tarafından bıçaklanmış bir kadının yaralı halde ve sedye üzerindeki fotoğrafının hiçbir gizleme veya buzlama yapılmaksızın tüm çıplaklığıyla ve pervasızca yayınlanmış olması kamuoyunda çok ciddi bir infiale yol açmıştır. Basın Konseyi'ni telefon, faks ve e-posta yağmuruna tutan çok sayıda yurttaşımız kadına yönelik şiddeti düşüncesizce manşete taşıyan bu haber ve fotoğraf hakkında şikâyetlerini bildirmişlerdir.
 
İNCELEME BAŞLATILDI
 
Basın Konseyi kamuoyu gündemine yerleşen ve çok ciddi bir tepki uyandıran bu fotoğraf ve haberle ilgili olarak Basın Meslek İlkeleri yönünden derhal bir inceleme başlatmıştır. Ayrıca konunun sürüncemede kalmaması ve en kısa zamanda karara bağlanabilmesi amacıyla Basın Konseyi Genel Sekreterliği, Basın Konseyi Yüksek Kurulu'nu bu konuyu tek gündem maddesi olarak görüşmek üzere, acil toplantıya çağırmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com