Basın ödülleri sahiplerini buldu

Basın ödülleri sahiplerini buldu
AGC'nin ödüle layık gördüğü gazeteciler ödüllerini törenle aldı.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) düzenlediği 28'inci Basın Ödülleri ve 20'inci Hasan Özkay Fotoğraf Ödülleri yarışmasında ödüle layık görülen gazetecilere ödülleri Su Otel'de düzenlenen törenle verildi. 700 davetlinin katıldığı tören medya dünyasıyla, protokol, iş, siyaset, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimlerini buluşturdu. Törene Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları da katıldı.
 
YILIN HABERİ 'UTANÇ'

Doğan Haber Ajansı muhabiri Teslime Tosun, henüz 13 yaşındayken ağabeyinin çalıştığı şirketin patronuna yazılı sözleşme karşılığı 5 bin liraya satılan kız çocuğunun hikayesini konu alan 'Utanç' başlıklı haberi ile 'Yılın Haberi' ödülünü aldı. "Bu ödülü ekip arkadaşlarımla paylaşıyorum" diyen gazeteci Tosun, ödülünü Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ten aldı. DHA muhabirlerinin 10 fotoğrafı da sergilenmeye değer bulundu ve tören öncesinde açılan sergide beğeniye sunuldu.
 
DEĞİRMENCİ'YE ÖZEL ÖDÜL
 
Gecede Nuri Dağtekin özel ödülü ise Kanal D televizyonunda sabahları yayınlanan ve İrfan Değirmenci'nin sunduğu 'İrfan Değirmenci ile Günaydın' isimli haber programına verildi. Geceye katılan Değirmenci'ye ödülünü Başkan Mevlüt Yeni ve AGC'nin kurucu üyeleri Abdülkadir Kalender ile Cevat Alp takdim etti. Kumlucalı olan Değirmenci, memleketinden ödül almaktan duyduğu mutluluğunu dile getirdi. Değirmenci, gecede hem habercilerin hem de davetlilerin ilgi odağı oldu.
 
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VURGUSU

Basın özgürlüğünün fazlaca tartışıldığı bir dönemden geçildiğini belirten AGC Başkanı Mevlüt Yeni, "Tabi ki bunun savunucusu birinci derecede meslek örgütleri olmalıdır. Biz sorunlarımızın peşini bırakmayacağız" dedi. Başkan Akaydın ise, "Türkiye'nin basın özgürlüğü açısından dünyada en sonlarda gelen Afrika ülkelerinin bile arkasına düştüğü oldu. Bir gün bakıyoruz Mustafa Balbay'ı alkışlıyoruz öbür gün bakıyoruz Nazlı Ilıcak işsiz kaldığı için üzülüyoruz" diye konuştu.
 
Geceye kimler katıldı?

CHP Antalya milletvekilleri Gürkut Acar ve Yıldıray Sapan, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Eski Devlet Bakanı Metin Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Uras, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, ATB Başkanı Ali Çandır, EXPO Genel Sekreteri Selami Günay, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, TFMD Başkanı Rıza Özel, RATEM Başkanı Dursun Güleryüz, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse de davetliler arasındaydı.
 
Genç iletişimcilere ödül

Gecede Aydın Doğan Vakfı 25. Genç İletişimciler Yarışması'nda 15 ödülle en çok ödül olan üniversite olan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin öğrencileri de unutulmadı. ADV'de ödül alan öğrencilere Antalya'daki gazetecilerin töreninde de ödül takdim edildi. AGC Başkanı Yeni ve Yönetim Kurulu üyeleri, genç ve ödüllü iletişimciler ile Dekan Prof. Dr. Bilal Arık'a hediye sundu.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com