"Basın özgürlüğünden yanayız"

"Basın özgürlüğünden yanayız"
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof.Dr. Ali Altuntaş, üniversite olarak basın özgürlüğüne önem verdiklerini söyledi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof.Dr. Ali Altuntaş, üniversite olarak basın özgürlüğüne önem verdiklerini söyledi.

AKÜ Rektörü Prof.Dr. Ali Altuntaş, Basın Bayramı dolayısıyla Rıza Çerçel Kültür Merkezi'nde verdiği kahvaltı da Afyonkarahisarlı basın mensuplarını bir araya geldi. Kahvaltıya AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Conkar, AKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanı Prof.Dr. Nejat İmirzalığolu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey ve çok sayıda basın çalışanı katıldı. Kahvaltı da konuşan Prof.Dr. Altuntaş, üniversite olarak basın özgürlüğüne önem verdiklerini belirtti.
BASINA ÜNİVERSİTEMİZİN KAPISI SONUNA KADAR AÇIK
Altuntaş, üniversitenin kapılarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da basın mensuplarına sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Üniversite yönetimi olarak şeffaflık ilkesini benimsediklerini anlatan Rektör Altuntaş, şöyle konuştu: 'Basın özgürlüğüne sonuna kadar inanıyoruz. Yine basından çıkabilecek sakıncaların yine basın özgürlüğü yoluyla giderilebileceğine inanan bir anlayışa sahibiyiz. İlimizde faaliyet gösteren bütün basın kuruluşlarına eşit mesafedeyiz, tarafsızız ve aynı tarafsızlığı basından bekliyoruz.' Basın mensupları arasında 'üniversitenin basından uzak olduğu gibi bir yanlış algılama' olduğunu anlatan Prof.Dr. Altuntaş, şunları söyledi: 'Bu yanlış algılamayı bu vesile ile düzeltmek istiyorum. Kişisel özelliğimden dolayı çok fazla medya ve basın önünde yer almak istemiyorum. Bu benim reklam sever olmadığıma bağlı bir olay.
Onun dışında basından uzak değiliz. Bütün etkinliklerimiz basına açık. Bütün çalışmalarımız basının önünde seyrediyor, basın bültenleri aracılığıyla iletiyoruz. Onun dışında doğrudan iletmek istediğimiz etkinlikler içinde bütün imkanlarımız size açıktır. Yine üniversitemizin Güzel Sanatları Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü, Afyon Meslek Yüksek Okulu'nun Radyo Televizyon Programcılığı'nın öğretim üyeleri, öğrencileri size destek olmak için hazırdır.'
Rektör Altuntaş, İstanbul'da olduğu için bu toplantıyı Basın Bayramı günü ile eş zamanlı düzenleyemediğini de dile getirdi. Basın mensuplarına kahvaltı da gözleme ikram edildi. Gözleme kahvaltının gerçekleştiği bahçede bayanlar tarafından yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com