Basın toplantısında birbirine girdiler!

Basın toplantısında birbirine girdiler!
Almanya'nın Münih kentinde boksörler birbirine girdi.

Almanya'nın Münih kenti dünyaca ünlük ağır sıklet boks şampiyonları Vitali kardeşlere yenilen iki İngiliz boksör Dereck Chisora ile David Haye'nin kameralarının önünde yumruklaştıkları skandal görüntülere ev sahipliği yaptı.

Dünya ağırsıklet boks şampiyonu 40 yaşındaki Ukraynalı ünlü boksör Vitali Klitschko, İngiliz rakibi 28 yaşındaki Derecek Chisora'yı yenerek unvanını korudu. Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Chisora, gazetecilerin yenilginin nedenlerine ilişkin sorularını yanıtlıyordu ki hiç beklenmedik bir olay gerçekleşti. Maçı bir Alman kanalı için yorumlayan bir başka İngiliz boksör David Haye, basın toplantısını basarak Chisora'ya sataşmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Klitschko'ya yenilerek eldivenlerini asma kararı alan 31 yaşındaki Haye, gazetecilerin ve menajerlerin şaşkın bakışları arasında basın toplantısı yapan Chisora'ya hakaretler etmeye başladı. Chisora ise bu hakaretlerin altında kalmayıp, "Haye tam bir utanç kaynağı, Gerçek bir boksör olduğunu düşünmüyorum eğer gerçek bir boksörse benimle dövüşür" dedi.

İşte bu sözler ortalığı karıştırdı. Chisora bir anda basın toplantısını yarıda keserek sinirle Haye'nin üzerine hareketlendi. Haye de kendisine doğru gelen Chisora'ya hiç düşünmeden yumruğu yapıştırdı. İki İngiliz boksörün kameralar önünde birbirine girdiğini gören menajerler ve antrenörler de kavgaya tutuşunca ortalık iyice karıştı. Olaylar sırasında her iki boksör ve Haye'nin menajeri yaralandı. Olaylardan sonra Alman polisi soruşturma başlatırken İngiltere Boks Federasyonu'nun her iki boksörün de lisansını iptal edebileceği iddia ediliyor. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com