Basında Sansürün Kaldırılışının102. Yıl Dönümü

Basında Sansürün Kaldırılışının102. Yıl Dönümü
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, 24 Temmuz'un her yıl basın bayramı olarak kutlandığını, ancak basın dünyasında gelinen noktanın iç açıcı olmadığını belirtti.

Tunçoğlu, Kütahya Gazeteciler Cemiyetince basında sansürün kaldırılışının 102. yıl dönümü dolayısıyla bir restoranda düzenlenen törende, basında sansürün kaldırılışının üzerinden 102 yıl geçtiğini anımsattı.
Ulusal ve yerel basının, farklı şartlarda da olsa benzer ekonomik sıkıntılarla boğuşmak zorunda kaldığını ifade eden Tunçoğlu, ''24 Temmuz'u bayram olarak kutlamak mümkün değil. Anadolu'da mahalli gazeteleri çıkaranlar ve çalışanlar sıkıntı içinde, özveriyle görevlerini sürdürmeye çalışıyor. Ulusal basında ise çalışanların sayısı sürekli azaltılıyor'' dedi.
Tunçoğlu, sorunların birlik, beraberlik ve dayanışmayla aşılabileceğine inandığını kaydetti.
Etkinlikte bir konuşma yapan Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, basın mensuplarını mesai arkadaşı gibi gördüklerini ve onların halkla yöneticiler arasında köprü görevini yerine getirdiğini anlattı.
Törene, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Kütahya İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşçu, ilde yayın yapan gazete sahipleri ve temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com