Başından Geçen İlginç Olay!

Başından Geçen İlginç Olay!
Uğur Dündar, Ahmet Özal ile yaptığı röportajda aralarında geçen ilginç bir diyaloğu yıllar sonra anlattı..

Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin son zamanlarda atılan iddialara ilişkin Star Ana Haber Genel Yayın yönetmeni Uğur Dündar çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

SUİKAST TARTIŞMALARINA DÜNDAR DA DAHİL OLDU
Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal geçtiğimiz günlerde, 1988 yılında babasına karşı gerçekleştirilen suikastın arkasında dönemin MGK Sekreteri Özel Harpçi Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu'nun bulunduğunu öne sürmüştü. Bu iddialar gündemdeki yerini korurken tartışmaların içine Uğur Dündar da dahil oldu.

TURGUT ÖZAL'IN ADINI KULLANIYORLAR
Suikast iddialarını sık sık gündeme getiren Korkut Özal ve Ahmet Özal'a yüklenen Dündar: ''Turgut Özal'ı çok sever ve sayardım. Onun da benimle ilgili düşünceleri son derece olumlu. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Ancak ağabeyi Korkut Özal ve oğlu Ahmet Özal nedense bu suikast girişimi olayını ikide bir temcit pilavı gibi gündeme getirmekte ısrarlılar. Acaba amaçları merhum Turgut Özal'ın adını kullanarak gündemde yer almak mı doğrusu bilemiyorum'' sözleriyle bu iki ismi hedef aldı.

DÜNDAR'IN BAŞINDAN GEÇEN MASALSI OLAY
Bundan 12 yıl önce Ahmet Özal ile bir röportaj yaptığını ifade eden Dündar, başından geçen ilginç bir olayı izleyici ile paylaştı. Ahmet Özal'ın ortaya atmış olduğu iddialar karşısında hala şaşkın olduğu gözlenen Dündar, olayı şöyle özetledi: ''Turgut Özal'ın ölümünden sonra Ahmet Özal beni aradı ve şaşkınlığa uğratan bir açıklama yaptı. Anlattıklarına bakılırsa merhum Turgut Özal'ın için Topkapı'da inşa edilen anıt mezar zaman darlığı nedeniyle cenaze törenine yetiştirilemiyormuş. İşte tam bu sırada ortalıkta aksakallı, nur yüzlü bir ihtiyar belirmiş. İnşaat ustası görünümündeki bu ihtiyar anıt mezarın törene yetiştirilmesini sağlamış. Ahmet Özal bunları bir evliyadan, ermişten söz eder gibi anlatıyordu. Bunu haber yapmamı istedi. Bende görüntüsü varsa müthiş bir haber olur dedim. Hayır, herkes görmüş ama kimse bu dedeyi görüntüleyememiş dedi. Ahmet Özal'ın bu masalımsı olaya inanmasını doğrusunu isterseniz saygıyla karşılıyorum. Ancak hem turgut Özal'ın hem de Ahmet Özal'ın ellerinde hiçbir belge olmaksızın birilerini komplo teorileri ile suçlayıp tarih önünde mahkum etmelerini saygıyla karşılamak mümkün değil. Lütfen merhum Turgut Özal'ı mezarında rahat bırakın, kemiklerini sızlatmayın.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com