Başka çocuklar ölmesin

Başka çocuklar ölmesin
Bursa'da bir kızın çakmak gazından ölmesi üzerine, madde bağımlısı bir çocuğun ailesi yetkililerden yardım istedi.

Bursa'da bir kızın çakmak gazından ölmesi üzerine, madde bağımlısı bir çocuğun ailesi yetkililerden yardım istedi.

Bursa'da 14 yaşındaki Büşra P.'nin çakmak gazından ölmesi, Kütahya, Simav'da 3 yıldan bu yana çakmak gazı kullandığı iddia edilen Açık Öğretim Lisesi öğrencisi M.O.D.'nin ailesini harekete geçirdi. Evlatlarının çakmak gazı kullandığını iddia eden anne Nazire D. (32) ile Sanayi Sitesi'ndeki iş yerinde simitçilik yaparak geçimini sağlayan baba Yüksel D. (36), evlatlarının sonunun Bursa'daki Büşra'ya benzemesini istemiyor. Devletin evlatlarına sahip çıkmasını isteyen acılı aile, bu hususta bugüne kadar ellerinden gelen her türlü gayreti göstermelerine, devletin bütün kurumlarına başvurmalarına rağmen, evlatlarını çakmak gazı içmekten vazgeçiremediklerini dile getirdi.
En büyük çocukları M.O.D.'nin tanesi 1 TL'ye satılan çakmak gazını rahatça alarak içtiğini ileri süren acılı aile, çakmak gazı satışlarının kolayca yapılmasının önüne geçilmesini istedi. Oğlunun çakmak gazı bulamadığı zaman evdeki küçük tüpü bir saatte tüketebildiğini anlatan acılı anne Nazire D., 'Evladım eve gelmediği zaman ne yapacağımı şaşırıyorum. Bir gün ölüm haberini alacağım diye hep endişe içindeyim. Bursa'da Büşra'nın gazetedeki ölüm haberini görünce çılgına döndüm. Büşra'lar ölmesin.
Mehmet'ler ölmesin. Yetkililerden bu konuya daha fazla ilgi göstermelerini bekliyorum. Benim evladımı da kurtarsınlar' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com