Başka kimlere teşvik gitti?

Başka kimlere teşvik gitti?
İddialara göre Galatasaraylı yöneticiler sadece Denizlispor'a değil, Fenerbahçe'nin 5-3 kaybettiği maç öncesi Manisaspor'a da teşvik primi gönderdiği yönünde.

Galatasaray'ın 2005-06 sezonunda kazandığı şampiyonluk Emniyet ve Savcılık  tarafından masaya yatırıldı. Spor camiası Galatasaray'ın son maçta Denizlispor'a 1.5 milyon dolar teşvik primi gönderdiğini konuşuyor.

Fakat iddialara göre Galatasaraylı yöneticiler sadece Denizlispor'a değil, Fenerbahçe'nin 5-3 kaybettiği maç öncesi Manisaspor'a da teşvik primi gönderdiği yönünde.

POLAT, YANAL'LA GÖRÜŞÜP TEKLİF YAPTI

Emniyet tarafından 20.45 olarak adlandırılan operasyonun Adnan Polat'ın saatini göstererek, '20:45'te kim şampiyon olacak?' diye sormasından dolayı değil, Denizli'nin (20) ve Manisa'nın (45) plaka numaralarından esinlenerek 20.45 operasyonu olarak adlandırdığı konuşuluyor. Manisa'yla ilgili iddialar arasında Polat'ın o dönemki Manisaspor teknik direktörü Ersun Yanal'la görüştüğü ve Yanal'a ertesi sezon Galatasaray'ın teknik direktörlüğünü önerdiği de konuşuluyor.

BÜLENT TULUN, POLAT'I TEHDİT ETTİ

Bu arada Bülent Tulun'un evinde bulunduğu iddia edilen mektubun içinde teşvik priminin makbuzunun olduğu mektupta ise Bülent Tulun'un, Adnan Polat'ı tehdit ettiği iddiaları da bulunuyor.

3 İLA 7 YIL ARASINDA YARGILANACAKLAR

O dönem Denizlispor forması giyen Yusuf Şimşek ise, teşvik primi almadıklarını iddia etti. Bu arada Galatasaray'ın teşvik primi verdiği kanıtlanırsa Galatasaraylı yöneticiler 'kamuya zarar vermek' suçlamasıyla 3 ila 7 yıl arasında hapis cezası ile yargılanabilecek.

 

 

 

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com