Başkan Burma'dan Büyükşehir'e ‘Barış Bulvarı' Teşekkürü

Başkan Burma'dan Büyükşehir'e ‘Barış Bulvarı' Teşekkürü
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Barış Bulvarı'nın, ilçelerinin en önemli ulaşım arterlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, "Büyükşehir Belediyemize, bu yolu bitirerek, halkın hizmetine açmasından dolayı teşekkür ediyorum" dedi

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Barış Bulvarı'nın, ilçelerinin en önemli ulaşım arterlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, "Büyükşehir Belediyemize, bu yolu bitirerek, halkın hizmetine açmasından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
2000'li yılların başında ilçelerinin imar planını yaparken, Ankara Yolu'ndan, eski Atakent bölgesine inen çevre yolu biçiminde bir yolu plana dahil ettiklerini, bunun bugünkü Barış Bulvarı olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "Atakum'un imar planını yaparken, gelecek yıllardaki değişimi ve gelişimi hesaplayarak, bunun paralelinde oluşacak trafiğe de öngörerek, bu yolu imar planımıza dahil etmiştik. Ankara'dan gelen ve Bafra-Sinop istikametine gidecek olan araçlar artık bu yolu kullanacaklar. Böylece zaten dar bir boğaz olan Veteriner Kavşağı'ndaki trafik, onunla birlikte Atatürk Bulvarı'nın yük biraz olsun rahatlayacaktır. Bu bulvar ayrıca, Atakum'un büyüme aksının Güney'e doğru ilerlemesine yardımcı olacaktır. Vakti zamanında bu yolu düşünüp, imar planına dahil etmekten son derece gururlu ve mutluyum. Büyükşehir Belediyemize de bu yolu bitirerek, halkın hizmetine açmasından dolayı teşekkür ediyorum. Barış Bulvarı, Atakum'a, Samsun'a, Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com