Başkan Güzelbey, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Yöneticilerini Ağırladı

Başkan Güzelbey, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Yöneticilerini Ağırladı
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Kıyı Ege Belediyeler Birliği yöneticilerine çalışmaları hakkında görsel bir sunum yaptı.

GAZİANTEP - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Kıyı Ege Belediyeler Birliği yöneticilerine çalışmaları hakkında görsel bir sunum yaptı.

Seminer programı için Gaziantep’e gelen Kıyı Ege Belediyeler Birliği yöneticisi ve üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

Seminer ve gezi programını tamamlayan birlik yöneticileri ve üyeleri daha sonra Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Güzelbey ile bir araya geldi.

Değişen Gaziantep ile ilgili bilgi veren ve yapılan çalışmaları görsel sunum eşliğinde anlatan Güzelbey, Gaziantep’in daha önceleri sadece lahmacun ve kebap ile bilindiğini, şu an şehrin Unesco Dünya Miraslar Listesi'ne girdiğini dile getirdi. "Lahmacundan Unesco’ya Gaziantep" sloganıyla şehrin kültürel bakımdan da geliştiğini ifade eden Güzelbey, Gaziantep’te son 8 yılda çok büyük değişiklikler kaydedildiğini anlattı.


Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin çok değerli yöneticisi ve üyelerinin bir programda bulunmak için şehre geldiklerini belirten Güzelbey,
şöyle konuştu: "Bu kapsamda belediyemizi ziyaret ettiler. Ziyaretten dolayı çok memnun olduk. Ziyaret sırasında kendilerine değişen Gaziantep hakkında sunum yaptık. Bu sayede belediyeler arası ilişkilerimizi de güçlendirmiş olacağız.”

Ev sahipliğinden dolayı Başkan Güzelbey’e teşekkür eden Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı, İzmir’in Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ise şunları söyledi: “Bir seminer programını gerçekleştirmek üzere Gaziantep’e geldik. Özellikle seminerde Gaziantep’in belediyecilik ve şehircilik noktasında geldiği yeri belediye başkanı ile belediye yöneticisi arkadaşlarımla birlikte görmek istedik. İki günlük seminer programını tamamladık. Gaziantep’in muhteşem bir şehir haline geldiğini gördük. Bu çalışmalarından dolayı Güzelbey’i tebrik ediyoruz. Yemekleriyle bilinen şehir şu an tarihi ve kültürel yerleriyle de ön plana çıkıyor.”

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com