Başkan Karahan 2009'u değerlendirdi

Başkan Karahan 2009'u değerlendirdi
Kütahya'nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek 1 yılın değerlendirmesini yaptı.

Kütahya'nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek 1 yılın değerlendirmesini yaptı.

25 bin nüfuslu Simav'ın geçmiş yıllara göre sıkıntılarının biraz daha azaldığını ancak bunun kendileri için yeterli olmadığını dile getiren Belediye Başkanı Kasım Karahan, 2010 yılında yapacakları projeler ile İç Ege'nin şirin ilçesi Simav'ı daha güzel bir hale getirmeye çalışacaklarını vurguladı. 2009 yılında yapılan yatırımları anlatan Belediye Başkanı Karahan, jeotermal enerji ile ısınan konut ve işyeri sayısını 7 bin 200'den 7 bin 500'e yükselttiklerini söyledi.
Karahan jeotermal enerji ile konut ve işyeri ısıtma çalışmalarının devam etmesi nedeniyle bu sayının her geçen gün yükseldiğine dikkat çekti. 9 aylık süreçte Simav'ın değişik semtlerinde cadde ve sokaklara yaklaşık 100 bin metre kare civarında kilitli beton parke taşı döşenmediklerini anlatan Belediye Başkanı Kasım Karahan, gerçekleştirdikleri çalışmalar sayesinde şu anda ilçede parke taşı döşenmedik hiçbir cadde ve sokağının bulunmadığını ve çamurlu dönemin tarihe karıştığını ifade etti. 9 aylık süreçte bazı semtlerde yeni yollar açtıklarını bazı semtlerde de yollarda iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Kasım Karahan, Halk Ekmek uygulaması sayesinde vatandaşlara ucuz ekmek fırsatı sunduklarını kaydetti.
Simav'ın şu an için arıtma, katı atık, içme suyu ve kanalizasyon gibi önemli sorunları bulunduğunu vurgulayan Karahan, 9 aylık süreçte bu sorunların çözümü için oldukça önemli gelişmeler kaydettiklerini bildirdi. Memur ve işçilere ödenek aylıkların düzene girdiğini ve çalışanların maaşlarını gününde almasını sağladıklarını anlatan Karahan, Eynal Kaplıcalarında 14 lojmanda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediye bünyesinde Avrupa Birliği projelerinden sorumlu bir birim oluşturduklarının altını çizen Karahan, bu birimin ilk işinin de Kadın Sığınma Evi Projesini Japon Büyükelçiliğine sunmak olduğunu vurguladı.
Belediyenin Avrupa hibe fonlarından azami bir şekilde yararlanmasını amaçladıklarını söyleyen Karahan, belediye bünyesinde oluşturulan iki yeni birimin de ilkler arasına girdiğini hatırlattı. Simav'a yeni bir kültür sarayı kazandırmayı amaçladıklarının altını çizen Belediye Başkanı Kasım Karahan, bu hususta proje çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 2010 yılında yapılan hizmetlerin çeşitlerinin artacağının altını çizen Belediye Başkanı Kasım Karahan, yakında Kadın Sığınma Evi ile bazı semtlerde eksikliği hissedilen çocuk ve oyun parklarının yapımına başlayacaklarını bildirdi.
Karahan 2010 yılı içerisinde Esen Evler Mahallesi başta olmak üzere Karakür, 101 Evler ve Kekliktepe, Tepecik Mahallesi ile TOKİ konutlarının bulunduğu bölüm ve Dumlupınar Üniversitesine bağlı Simav Teknoloji Fakültesi ve Simav Meslek Yüksek Okuluna jeotermal enerji götürerek ilçede jeotermal enerjiden yararlanan konut sayısını 11 bin 500 seviyelerine çıkarmayı planladıklarını kaydetti. Karahan, Simav'da görev yapan basın mensuplarının yeni yılını teker teker kutladı ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com