Başkan Karahan sözünü tuttu

Başkan Karahan sözünü tuttu
Kütahya’nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, verdiği sözleri yerine getirmenin haklı gururunu bu kez ilçeye yeni bağlanan Hüsüm Mahallesinde yaşadı.

Başkan Karahan kilitli beton parke döşeme işlemlerinin büyük bölümü tamamlanan Hüsüm Mahallesine giderek hem çalışmaları inceledi, hem de vatandaşlarla buluşarak istek ve şikayetlerini dinledi.
Hüsüm köyünün iki yıl önce Simav’a bağlandığını vurgulayan Başkan Karahan, “Kendilerine imar planı gelir gelmez mahalleye hizmet yağdıracağıma dair söz vermiştim. Hüsüm Mahallemizin imar planı yeni geldi. Bizde kolları sıvadık, ve verdiğimiz sözü tutarak mahallemizin cadde ve sokaklarına kilitli beton parke döşeme çalışması başlattık” dedi.

Bir aylık çalışma kapsamında mahallede gerçekleştirdikleri kilitli beton parke döşeme çalışmalarında önemli mesafer aldıklarını ifade eden Başkan Karahan, “Vatandaşlarımızı yazın tozundan kışında çamurundan kurtarmak maksadıyla Hüsümün tüm cadde ve sokaklarını kilitli beton parke ile döşüyoruz. Kilitli beton parke döşenmemiş cadde ve sokak kalmayacak. Şu ana kadar mahallemizde 11 bin metrekare civarında taş döşedik. Taş döşemisinin ardından diğer hizmetlerimiz gelecek” dedi.

"OTOBÜS SEFERLERİ DE BAŞLATACAĞIZ"
Eynal Kaplıcalarına sefer yapan belediye otobüslerinin yolcu taşıma maksadıyla Hüsüm Mahaüllesine de uğrayacağını müjdeleyen Başkan Karahan, seferlerin önümüzdeki aylarda başlayacağını bildirdi. Başkan Karahan, belediye otobüs seferlerinin Eynal Kaplıcaları ile Hüsüm Mahallesi arasındaki yolda iyileştirme çalışmasının tamamlanmasının ardından başlayacağını, bunun için de birkaç aylık bir zamana ihtiyaçları bulunduğunu kaydetti.

Vatandaşların sıkıntı ve sorunlarına çare olmak için var olduklarını vurgulayan Başkan Karahan, çalışmalarla Hüsüm Mahallesindeki pis su atıklarına da çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi. Hüsüm’de vatandaşların tek geçim kaynağının hayvancılık olduğunu ifade eden Başkan Karahan, “Çalışmalarınmızı yaparken Mahalle halkımızın hayvancılık ile uğraştığını göz önüne alıyoruz. Mahalle halkımızın pis koku ve zararlı haşerelerden de kurtulması için çalışmalarımıza şekil veriyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Karahan’ı gören mahalle sakinleri çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Allah Başkanımızdan razı olsun. Bize ne söz verdiyse hepsini tutuyor. Coğrafi özelliği nedeniyle alt yapı çalışmalarının zor olduğu Mahallemizde işler tıkır tıkır yürüyor. Yazın tozdan kışın da çamurdan kurtulduk. Çalışmalardan en çok çocuklar memnun oluyor. Ne top oynayabiliyorlardı, ne de bisiklete binebiliyorlardı. Şimdi hem top oynuyorlar, hem de bisiklete binebiliyorlar. Teşekkürler başkanım” şeklinde konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com