Başkan Kaya, Trakyakent Ve Tbb Toplantısından Döndü

Başkan Kaya, Trakyakent Ve Tbb Toplantısından Döndü
Tekirdağ’ın Malkara ilçesi belediye Başkanı Birol Kaya, Türkiye Doğu ve Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) ile Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB), Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ortaklaşa düzenlenen toplantısından döndü

Tekirdağ’ın Malkara ilçesi belediye Başkanı Birol Kaya, Türkiye Doğu ve Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) ile Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB), Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ortaklaşa düzenlenen toplantısından döndü.
Malkara Beldiye Başkanı Birol Kaya, sapanca dönüşü gerçekleşen toplantıda yaptığı açıklamada; 11 Aralık 2012 Salı günü saat:09.30 ile 10.00 saatleri arasında açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Saat:10.00 ile 12.30 saatleri arası aynı gün Çevre ve şehircilik bakanlığı hukuk müşaviri Suna Kotan tarafından Kentsel dönüşümün hukuki boyutu ve uygulamada ortaya çıkabilecek sorunlar konulu seminerde, konut, Sanayi, ticaret, gecekondu, doğal tabiatı koruma bölgelerinde, sit alanlarında, tarihi alanlarda, geleneksel ve kültürel alanlarda, kamu hizmet alanlarında, deprem bölgelerinde, taşkın alanlarında, kamu mülkiyetinde, kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşüm alanlarının yönetimi, yasal süreç ve uygulama araçları, ulusal ve uluslar arası örnekler konulu konferans verildiğini belirtti. Daha sonra yine Çevre ve şehircilik bakanlığı hukuk müşaviri Suna Kotan tarafından Afet riski altındaki alanlar kapsamında 6306 sayılı “afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun” görüşüldü dedi. Toplantının 2. nci gününde ise 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat:10.00 ile 12.30 saatleri arasında Türkiye belediyeler birliği hukuk işleri müdürü Zeliha Mercimek tarafından “Yeni büyükşehir yasa tasarısının getirdikleri” konulu konferans gerçekleştirildi dedi. Konferans sonunda aynı gün saat:14.00 ile 17.00 saatleri arasında teknik bir gezi yapıldığını belirten Kaya konferansın çok faydalı olduğunu belirtti. Başkan Kaya konferansın son günü olan 3. ncü günü ise 13 Aralık 2012 Perşembe günü saat: 10.00 ile 12.30 saatleri arasında İTÜ öğretim üyesi Prof Dr. Mikdat Kadıoğlu tarafından afet ve acil durum yönetimi konulu konferansta , “Yangın, sanayi kazaları, deprem, iklim değişiklikleri ve kentin savunmasına ilişkin planlama stratejileri ile kentin boşaltılması hususunda bilgiler verildi dedi. Yine aynı gün Saat: 14.00 ile 15.30 saatleri arasında İTÜ öğretim üyesi Prof Dr. Mikdat Kadıoğlu tarafından afet ve acil durum yönetimi kapsamında yeniden iskan, afet ve acil durum ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkiler” konulu konferans verildi. Dedi. Başkan Kaya son olarak aynı gün saat:15.45 ile 17.30 saatleri arasında Sayıştay baş denetçisi Fikret Irmak tarafından Kamu ihale mevzuatına giriş konulu konferansta, “ 4734 sayılı kamu ihale kanununun kapsamı, temel ilkeleri, istisnaları ile ihalelere katılmayacak olanlar konulu seminer verildiğini söyledi. Gerçekleşen programın çok faydalı ve yararlı olduğunu belirten Başkan Birol Kaya toplantıya çevre belediye başkanları katıldı dedi.
Başkan Birol Kaya son olarak 22 Aralık 2012 Cumartesi günü saat:10.00 ile 16.00 saatleri arasında Tekirdağ’da düzenlenecek olan ve Çevre bakanı Erdoğan Bayraktarında katılacağı “kentsel dönüşüm de sektörler buluşuyor” konulu konferansa katılacağını belirtti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com