Başkan Kocaoğlu Menemen köylerini ziyaret etti

Başkan Kocaoğlu Menemen köylerini ziyaret etti
Menemen'in orman köylerinde vatandaşlarla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Derdinizi söyleyin gücümüzün yettiği kadar derman olmaya çalışalım” dedi. Başkan Aziz Kocaoğlu'nun ziyaretlerine Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de ka

Menemen'in Yahşelli, Göktepe, Ayvacık, Bağcılar, Çaltı, Alaniçi, Karaorman, Süleymanlı, Görece ve İğnedere köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gösterilen sevgi karşısında duygulu anlar yaşadı.

Başkan Kocaoğlu, ziyaretlerinde, köylerin ihtiyacı olan su ve kanal şebekesi, ulaşım ve spor alanları gibi sorunların çözümüyle ilgili notlar aldı, yerinde incelemeler yaptı. İlk olarak Yahşelli Köyü'nde Muhtar Erdinç Barkalı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, İzmir'in 164 köyünün çoğunluğunu ziyaret ettiklerini, geriye kalan az sayıdaki köyü de önümüzdeki haftalarda ziyaret ederek sorunlarını yerinde dinleyeceğini söyledi.

Çevre yatırımları konusunda Türkiye'de ilk sırada geldiklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, Menemen biyolojik atıksu arıtma tesisinin işletime alındığını da hatırlatarak, “Arıtma yapmak, sorun değil ama yer ve tahsis konularında bazı bölgelerde sıkıntılar ya da gecikmeler olabiliyor” dedi.

Bir vatandaşın “süt dağıtımı” ile ilgili sorusuna da yanıt veren Başkan Kocaoğlu, “Bu konuda siyaset yapılmasına karşıyım. Kimse dağıttığı süt yüzünden çocukların hastalanmasını istemez. Bir hata olmuş. Biz de çocuklarımıza süt dağıtıyoruz. Hepsinin yolu yöntemi belli. Şimdi 0 - 6 yaş grubuna evlerde süt dağıtmaya başlayacağız. Okula başlayana da Hükümet dağıtıyor. Önemli olan bu projenin tüm Türkiye'ye yayılması. Sıkıntıların hepsi düzelir” diye konuştu.

Daha sonra Göktepe Köyü'ne geçen Başkan Kocaoğlu, burada Muhtar Murat Cankurt ve vatandaşlarla buluştu. Köydeki derelerin ıslahı çalışmalarının 2012 çalışma programına alındığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, kendisinden otobüs isteyen köylülere “Şu anda 95 dağ köyümüze otobüs servisimiz var. En geç Eylül ayında okulların açılmasıyla buralara da otobüs seferleri başlayacak” dedi.

Başkan Kocaoğlu'nun Ayvacık Köyü ziyaretinde de ilgi yoğunluğu kendini gösterdi. Vatandaşların isteklerini tek tek not alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Ne kadar çalışırsanız çalışın, eksiklikler hiçbir zaman bitmez. Biz de eksiklerimiz olduğunu biliyoruz. Bu eksikleri en kısa sürede giderebilmek için tek tek tüm köyleri ziyaret ederek sorunlarınızı dinliyoruz. En kısa sürede ihtiyaçlarınızı tamamlayacağız” dedi.

130 kişilik Bağcılar Köyü'nde Başkan Kocaoğlu ve Tahir Şahin'i Muhtar Eyüp Bilgin karşıladı. Köyde, “Güllü dayı” lakabıyla anılan Hasan Ayan, Başkan Kocaoğlu'nu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Başkan nedir çektiğin böyle, sana yapılanlardan biz uyku uyuyamıyoruz” dedi.

Başkan Kocaoğlu'nun yanıtı kısa ve öz oldu: “Hiç merak etmeyin! Doğrunun kalesi yıkılmaz.” Başkan Kocaoğlu sohbetinde, “Türkiye'deki seçim sisteminde iki kişi sırtında yumurta küfesi taşır. Bunlardan birisi muhtar, diğeri de belediye başkanıdır. Vatandaş en kolay belediye başkanına ve muhtara ulaşır. Bunları parti değil, vatandaş seçer” şeklinde konuştu.

Ardından Çaltıköy'e geçen Başkan Kocaoğlu, Muhtar Üzeyir Delen ve vatandaşlarla sohbet etti. Köydeki boş alana park ve oyun grupları konusunda çalışma yapılması talimatı veren Başkan Kocaoğlu, tarımla uğraşan çiftçilerin su konusunda “tarım abonesi” olmasının daha avantajlı olacağını söyledi.

Alaniçi Köyü'nde ise Muhtar Halil İbrahim Erkuş ve Karaorman Köyü Muhtarı İrfan Ergün ile görüşen Başkan Kocaoğlu, köyün kanalizasyon şebekesinin ihale aşamasında olduğunu, içme suyu konusunda da hazırlık çalışmalarının başladığını müjdeledi.

Başkan Aziz Kocaoğlu ve Tahir Şahin, burada kendilerine çiçek veren Ela Temur (2) ve Berna Ece (3) isimli çocukları bir süre severek onlarla sohbet etti. İZSU emeklisi Nusret Kelekli ve Muhtar Halil İbrahim Erkuş da Başkan Kocaoğlu'na çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi sundu. Vatandaşların isteklerini not alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Sözden ziyade, yapmak önemli. Söz vermekte cimri, işi yapmakta ise bonkör olmalıyız” dedi.

Başkan Aziz Kocaoğlu ve Tahir Şahin daha sonra Süleymanlı Köyü'ne geçerek Muhtar Murat Bayar ve köylülerle buluştu. Başkan Kocaoğlu, köyün ihtiyacı olan kanalizasyon ve içme suyu şebeke çalışmalarının sürdüğünü, Emiralem'e yapılacak Atıksu arıtma tesisinin de bölgenin ihtiyacını gidereceğini bildirdi. Muhtar Bayar ise köye otobüs seferlerini başlattığı için Başkan Kocaoğlu'na teşekkür etti.

ORGANİK TARIM DESTEĞİ

Başkan Aziz Kocaoğlu, daha sonra Görece Köyü'nde Muhtar Nizamettin Ege ve vatandaşlarla bir araya geldi, buradaki halk oyunları gösterisini izledi. Nişanı olan Zahide Yıldırım'ı da tebrik ederek bir süre sohbet eden Büyükşehir belediye Başkanı, Görece'nin ardından İğneli Köyü'nde Muhtar Hüseyin Uslu ve köylülerle bir araya geldi.

Başkan Kocaoğlu, kendisine organik tarıma başlamak istedikleri söyleyen köylülere Büyükşehir Belediyesi olarak kent genelinde yaptıkları organik tarım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Kocaoğlu, belediyeye bağlı Tarım, Park ve Bahçeler Daire Müdürlüğü görevlilerinin teknik danışmanlık ve yönlendirme konusunda köylülere destek verebileceğini söyledi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com