Başkan'a Kızdı KPSS'ye Üstsüz Girdi!

Başkan'a Kızdı KPSS'ye Üstsüz Girdi!
YÖK Başkanı'na kızan Abbas Melih Altıncı, İzmir'de KPSS'ye tişörtsöz girmeyi başardı..

Celal Bayar Üniversitesi Fizik Bölümü son sınıf öğrencisi Abbas Melih Altıncı, 28 Kasım 2010'da düzenlenen KPSS'ye girmek üzere sabah erkenden İzmir Bornova'daki Hayrettin Duran Lisesi'ne gitti. Anlattığına göre Altıncı, ÖSYM'nin sınavlarında türban yasağının kaldırılması sonrası YÖK Başkanı Özcan'ın yaptığı, “Güvence veriyorum, nasıl başörtülü öğrencilerimizin girmesini sağlıyorsak, başörtüsüz öğrenciler de baskı görmeyecek. Onlar bizim güvencemiz altındadır” sözlerine samimi bulmadığından, hayli kızgındı.

'Bu kadar arama olunca...'
O gün de arama noktasında sıkı sıkıya aranınca, kendi deyimiyle tepesi attı: “Normal kıyafetimle gitmiştim. Bu kadar arama olunca canıma tak etti. Bilekliğinizi çıkarın, cüzdanınızdaki bozuk paraları da emanetçiye bırakın, dediler. Ona sinirlendim. Emanetçiye gidip tişörtümü ve montumu da bıraktım. Üzerimde pantolonum kaldı.

'Sınava giremezsin', dedi bir polis. 'YÖK Başkanı, 'İstediğiniz kıyafetle girebilirsiniz' demişti. Sokmuyorsanız tutanak tutun' dedim.. Kılavuzda böyle bir düzenleme var mı, diye sordum. 'Yok' dedi. Polis okul müdürüne çağırdı. Müdür 'Seni sınava alacağız ama tutanak tutup YÖK'e bildireceğiz, sınavının geçerli olup olmadığına YÖK karar verecek, dediler. Tamam, dedim. Sınıfta 20 kişi vardı. Biraz garipsediler, hafif gülüşme oldu. Normal şekilde sınava devam ettim. Sınav sonuna kadar kaldım.”

kpssye_tisortsuz_girdi.jpeg
Tutanağa not düştü
Altıncı, sınav çıkışında yarı tişört ve montunu almak üzere emanetçiye giderken polis durdurdu. Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları H.Ü. ve İ.B Altıncı'ya Kabahatler Kanunu'nun 36. maddesi gereği, genelde sarhoşlara uygulanan “Başkalarının huzur ve sükûnunu bozacak şekilde davranışlarda bulunmak” iddiasıyla 70 TL para cezası kesti. Altıncı tutanağa, “Tutanağa “Toplum huzurunu bozmadığımı düşündüğümden imzamı atmıyorum ve” diye not düştü. Altıncı, hak etmediğini düşündüğü para cezasını yargıya taşıyor.

Radikal

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com