“Başkan’ın neyle suçlandığı belli değil”

“Başkan’ın neyle suçlandığı belli değil”
Antalya’nın Mahmutlar Beldesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Ali Çelik’in gözaltına alınmasının ardından avukatından açıklama geldi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik'in avukatı Ertuğrul Yeşildal, Çelik'in neyle suçlandığının belli olmadığını, evraklardaki incelemelerin devam ettiğini bildirdi.
 
Yeşildal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Çelik ile görüştüğünü ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
 
Operasyon hakkında ise ayrıntılı bilgiye sahip olmadıklarını ifade eden Yeşildal, ''Başkanımızın neyle suçlandığı belli değil, belediyede ise evraklar inceleniyor'' dedi.
 
CHP Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş da operasyonu iktidarın muhalefet partilerine yönelik uyguladığı baskılar olarak gördüklerini söyledi.
 
Operasyon kapsamında jandarma ekiplerinin belediye binasındaki arama çalışmalarına devam ettikleri bildirildi.
 
Alanya'ya bağlı Mahmutlar beldesinde Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından ''Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma'' suçlamalarıyla Mahmutlar Belediyesi'ne yönelik sabah saatlerinde operasyon düzenlenmiş, aralarında Belediye Başkanı Ali Çelik'in de bulunduğu 20'den fazla kişinin gözaltına alındığı öğrenilmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com