Başkanlık sisteminin startı verildi

Başkanlık sisteminin startı verildi
Erdoğan'a tahtın yollarını açmak için propaganda yapacaklar

AKP, başkanlık sistemini partililere ve vatandaşlara empoze etmek için 17 ilde toplantı ve sempozyumlar organize ediyor.
Burhan Kuzu, Osman Can, Mustafa Şentop ve İdris Bal gibi isimleri de başkanlık sistemini halka anlatmak için görevlendirildi.
AKP Genel Merkezi’nden ve Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun imzasını taşıyan açıklamada, AKP’nin 17 ilde başkanlık sistemini anlatacağı belirtildi.Başkanlık sisteminin anlatılacağı programların, 17 Mart 2013 Pazar günü saat 13.00′te düzenleneceği belirtildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Başkanlık sistemini ülkemizin geleceği için en uygun hükümet sistemi olacağı düşüncesiyle; teşkilatlarımızı, partilerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla Başkanlık Sistemi’ni tanıtmak ve anlatmak için toplantılar, sempozyumlar, paneller düzenlenecektir.

Bu çerçevede 17 ilimizde 17 Mart 2013 Pazar günü saat 13.00′te düzenlenecek toplantılarda; konunun uzmanı akademisyenler tarafından ‘Başkanlık Sistemi’ anlatılacaktır. Toplantılarımıza partimin il ve ilçe teşkilatları ile Kadın ve Gençlik Kolları il ve ilçe teşkilatları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri katılacaktır.”


BAŞKANLIK SİSTEMİ ÖNCE BU İLLERE ANLATILACAK

AKP’nin Başkanlık Sistemi’ni anlatacağı 17 il ise şunlar; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Muğla, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Samsun, Sivas.

17 ilde gerçekleştirilecek toplantı, sempozyum ve panellerde ise şu isimler başkanlık sistemini anlatacak. Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu. İzmir’de başkanlık sistemini Burhan Kuzu’nun yanı sıra, AKP MKYK üyesi Doç. Dr. Osman Can da Bursa’da anlatacak. AKP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop Kütahya’da, AKP Kütahya Milletvekili İdris Bal da Adana’da Başkanlık Sistemi’ni anlatacak.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com