Başkanlık yarışı sert geçiyor

Başkanlık yarışı sert geçiyor
Obama'nın kampanyasında Romney "suç işlemekle" veya "yalancılıkla", Romney'in kampanyasında ise Obama "adam kayırmakla" suçlanıyor.
ABD'de başkanlık seçim kampanyalarındaki olumsuz mesajlar, ağır ithamlara dönüşmeye başladı. ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim kampanyasında Cumhuriyetçilerin başkan adayı Mitt Romney "suçlu/yalancı" olmakla, Romney'in kampanyasında ise Obama "eş-dost kayırmakla" suçlanıyor.
 
ABD'nin tüm gündemi artık neredeyse kasım ayındaki başkanlık seçimleri olmaya başlarken, seçim yarışı, tıpkı Washington'ın sıcakları gibi kaynama noktasına ulaştı, Başkan adayları, yarışın daha ilk devresinde birbirlerine karşı ağır ithamlara başvurma yoluna gitti.
Bugünlerde Obama'nın seçim kampanyasında gündem maddesi Romney'in "suçlu" mu yoksa "yalancı" mı olduğu; Romney'in kampanyasında ise Obama'nın "ahbap-çavuş kapitalizmi" yürütüp "adam kayırdığı" yönünde.
 
Aslında bu olumsuz seçim kampanyaları yeni değil. Romney dahil Cumhuriyetçi başkan adayları ilk aday oldukları andan itibaren birçok eyalette birbirlerine ve Obama'ya karşı birçok olumsuz reklam kampanyası yürüttüler. Ancak, konunun artık iki başkan adayı arasında olması ve reklamların genel anlamda olumsuzluk sunmaktan çıkıp, "yalan söyleme", "adam kayırma" gibi ağır ithamlara dönüşmesi, seçim kampanyalarının tonuna dair tartışmaları da beraberinde getirdi. 
 
Adaylara sorulduğunda, gerek Obama gerek Romney, kampanyalardaki bu negatif tondan karşı tarafı sorumlu tutuyor. Ancak, ilerleyen zamanlarda bu ithamların artacağına yönelik işaretler, ABD'de seçim havasının yapıcı mesajlar üzerinden gitmeyeceği yönünde izlenim veriyor.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com