Başkentgaz ucuza mı gitti?

Başkentgaz ucuza mı gitti?
Enerji Bakanı Taner Yıldız, Başkent Doğalgaz'ın düşük fiyatla özelleştirildiği iddialarına ilişkin, "Enine boyuna bunlar tartışılacak, getirileri götürüleri konuşulacak" dedi.

Taner Yıldız, "Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği'nin (ELDER) düzenlediği, "6. Sektör Toplantısı" öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.
 
Başkentgaz özelleştirilme ihalesinde teklifin düşük olduğu yönündeki iddialara ilişkin bir soru üzerine, ihaleye katılan firmalara, siyasi istikrara ve enerji sektörüne duydukları duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:
 
"Bunun bir mekanizması var. Düşük veya yüksek yorumunu şu anda yapmamız mümkün değil. Sayın Başbakanımız'a Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla birlikte sunulacak. Enine boyuna bunlar tartışılacak, getirileri götürüleri konuşulacak.
 
Başkent Doğalgaz'da, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hisseleri devredildikten sonra bir önceki ihaleye göre, değer daha da yükseldi. Bunun yatırımcıya güven vermesi açısından önemli olduğu kanaatindeyim. Blok yüzde 100 hisse üzerinden buna bakıldı. Hemen ihaleden sonra bu tür yorumlar için biraz daha temkinli olması gerektiği kanaatindeyim.
 
Maliye Bakanlığımız, Özelleştirme İdaresi Başkanlığımız, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla beraber bunu Sayın Başbakanımıza sunmuş olacağız. Ondan sonra kararı kamuoyu ile paylaşacağız. Kamunun en fazla menfaat sağladığı tercihi, tabi ki kamuoyu ile paylaşmış olacağız." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com