Basketbol kursu açıldı

Basketbol kursu açıldı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik basketbol kursu açıldı.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik basketbol kursu açıldı.
Çok Programlı Lise basketbol sahası ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ve toplam 90 kursiyerin katıldığı kursta, Basketbol Antrenörü Elvide Ceren Eraydın tarafından kursiyerlere haftada üç gün 12 saat ders verilecek. Toplam 100 saat sürecek olan derslerde, kursiyerler, basketbol teknikleri ve kuralları öğrenecekler.
Basketbol Antrenörü Elvide Ceren Eraydın, 'Hisarcık'ta basketbolda yeni bir oluşum başlattık. Aynı zamanda iki ilköğretim ve Çok Programlı lisede basketbol kursu veriyoruz. Başlattığımız altyapı çalışmaları sayesinde ileride ilköğretim okullarından iyi bir ilköğretim okul takımı çıkartabiliriz. Hepsi için ayrı bir lisans çıkartılacak. Bunlarla önümüzdeki yıl eylül ayında Kütahya'da yapılacak müsabakalara katılacağız. Ayrıca istenirse kulüp takımı da kuracağız' diye konuştu.
Hisarcık Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Kilitçi, açılan basketbol kursuyla, öğrencileri birbirleriyle kaynaştırarak yardımlaşma ruhunu aşılamayı hedeflediklerini, ayrıca velilerin sık sık dile getirdikleri internet kafe ve kahvehane alışkanlığı yerine gençleri spor salonlarına çekmek istediklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com