Basketbolun Yüzü Kızardı!

Basketbolun Yüzü Kızardı!
Basketbol salonlarında yaşananlar, bu spora gönül verenleri utandırdı, ortaya koyulan şiddet görüntüleri 'Sporumuz nereye gidiyor' sorusunu akıllara kazıdı..

Spor sahalarında görmeyi hiç istemediğimiz olaylar, ne yazık ki hafta sonu basketbol salonlarındaydı.

Ankara'da oynanan Hacettepe Üniversitesi-Selçuk Üniversitesi Basketbol İkinci Ligi son hafta karşılaşmasının ardından olaylar çıktı. Hacettepe'nin 77-65 kazandığı karşılaşma sonunda salon bir anda karışırken, ev sahibi ekibin kondisyoneri ile oyuncu ve taraftarlarının bulunduğu grup ile rakip takım sporcuları arasında kavga çıktı. Özel güvenlik görevlerinin yetersiz kalması nedeniyle soyunma odası koridorlarında da devam eden kavga çok sayıda sporcunun hafif şekilde yaralanmasına sebep oldu.

Yaşanan olaylara Selçuk Üniversitesi Spor Kulübü yöneticileri de tepki gösterdi. Kulüp Başkan vekili Zeki Çimen, Hacettepe'nin bu olay sonunda ceza almaması durumunda lig sonu itibariyle artık basketbol şubesinin kapatılmasını istediklerini söyledi. Hacettepe Üniversitesi maçında karşılaşma öncesi ve sonrası yaşanan olayların basketbol sporunda görülmemiş çirkinlikler olduğunu belirten Çimen, “Mevcut görüntü ve fotoğraflarla hukuki anlamda hakkımızı arayacağız. Salonda yaşanılan çirkin saldırıya maruz kalan yönetim kurulu üyeleri olarak böylesine kritik bir maçta lig komiserinin bile olmaması maç öncesi inanmak istemediğimiz korkunç iddiaları güçlendirmiştir” dedi.

Liselerde de olay

Kayseri'de düzenlenen Türkiye Liselerarası Basketbol Şampiyonası'nın finalinde de çirkin görüntüler devam etti. Bostancı Doğa Koleji ile Bursa Ali Karasu Lisesi'nin müthiş finaline gölge düşüren olay karşılaşmanın bitimine 8 saniye kala yaşandı. Doğa Koleji yardımcı antrenörü Tulga Erdem, sahaya girerek maçın hakemine fiili saldırıda bulundu. Doğa Koleji Antrenörü Serkan Ulusoy'un da kavgaya karıştığı belirtilirken, Kayseri Basketbol İl Temsilcisi Ahmet Çulfacı, Liseler Türkiye Şampiyonası final maçında, hakem Metin Aksoyak'a yapılan saldırıyı kınayarak, olayın adli ve idari soruşturma sürecinin de takipçisi olacaklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com