Baskının yeni yöntemi e-tehdit mi?

Baskının yeni yöntemi e-tehdit mi?
Vali'nin gönderdiği tahdit maili gazeteciler üzerindeki baskının yeni bir yolunu mu açıyor?

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a gönderdiği tehdit içerikli mail, basın özgürlüğüne vurulmaya çalışan son darbe oldu.

Vali Tuna'nın mailine birçok kesimden tepki gelirken, Basın Konseyi yaptığı açıklama ile akıllara bir soruyu daha getirdi: Basın özgürlüğünün önünü kesmek için yeni yollar mı aranıyor?

İşte Basın Konseyi'nin Vali Tuna'yı ve Hükümet'in gazeteciler üzerindeki baskı ve yaptırımlarını kınadığı o açıklama:

Basın özgürlüğüne ve gazetecilerin haber alma özgürlüklerine karşı, İçişleri Bakanlığının Resmi İnternet hesabı üzerinden Eskişehir Valisi Tuna tarafından yapılan e-saldırıyı kabul etmek mümkün değildir.

TUNA, BASIN CAMİASINDAN ÖZÜR DİLEMELİ

İçişleri Bakanı tarafından da "nefret suçu" olduğu kabul edilen bu çirkin saldırıyı kamuoyu ile paylaşan Gazeteci İsmail Saymaz’ı; “Kendisini Hedef Göstermekle, Adi ve Şerefsiz olmakla” suçlayan Vali Güngör Azim Tuna’nın bir an önce Basın Camiasından özür dilemesini bekliyoruz.  "Hesaplaşmak için yerin altını adres gösteren" Vali Güngör Azmi Tuna için; Yerin altından önce, yerin üstündeki koşulları iyileştirmek amaç olmalıdır.

BASKININ YENİ YOLU E-TEHDİT Mİ?

Gerçeklerin peşinde koşan gazetecilerin, bunca tehdit, baskı, yıldırma, işinden olma ve işten atılma korkusu ile  yaşarken bugün özgür basından, ifade özgürlüğünden, kısaca demokratik özgürlüklerden söz etmek asla mümkün değildir.
Vali Güngör Azim Tuna hakkında İçişleri Bakanlığınca başlatılan soruşturmanın da takipçisi olacağımızı belirtiyor ve Basın özgürlüğüne yönelik saldırıları bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Ve soruyoruz; Gazetecilere baskının yeni yolu "e-tehdit" mi oluyor?

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com